کد خبر: ۸۷۰۳۴
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۰۸
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: فرمانده نيروی انتظامی نحوه تعامل و هماهنگی نيروهای بسيج با پليس را در اجرای طرح گشت‌های بسيج در محلات كه با هدف تامين امنيت اجتماعی، هر شب از ساعت 24 تا شش صبح از اول آذر ماه سال گذشته در كشور اجرا شده است، را مطلوب ارزيابی كرد.

سردار اسماعيل احمدی‌مقدم در گفت‌وگو با ايسنا، درباره چگونگی اجرای اين طرح با بيان اين كه بايد اين موضوع از بسيج سوال شود، گفت: «پليس تنها در رابطه با موضوعی كه نياز با هماهنگی پليس دارد، پاسخگواست كه در اين زمينه‌ تا به حال هيچ‌گونه مشكلی گزارش نشده است».

وی با بيان اين كه هماهنگی‌های لازم در بين ردهای بسيج با رده‌های نظير خود در نيروهای انتظامی وجود دارد، ادامه داد: «در اجرای طرح گشت‌های بسيج، دستورالعمل و نحوه هماهنگی بين نيروهای انتظامی و بسيج اعلام شده و چنانچه مشكلی هم در رتبه‌های پايين‌تر به وجود آيد، با توجه به روش‌هايی كه خود دارند، حل و فصل خواهد شد».

فرمانده نيروی انتظامی با تاكيد بر اين كه تاكنون مشكلی در اين رابطه به او گزارش نشده است، تصريح كرد: «بسيج طبق قانون، ضابط قضايی است و در جايی كه نيروی انتظامی حضور ندارد، به تنهايی می‌تواند اقدام كند».

طرح گشت‌های بسيج در محلات به منظور تامين امنيت محله‌ها از سال گذشته آغاز شده است كه بنابر گفته سردار رادان ـ جانشين فرمانده نيروی انتظامی ـ در صورت مشاهده جرايم مشهود مانند سرقت، اراذل و اوباش و مزاحمان نواميس و غيره وارد عمل شده و مجرمان را پس از دستگيری، به پليس تحويل خواهند داد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین