کد خبر: ۸۷۲۲۷۶
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷

رمالی و دعانویسی، پوششی برای کلاهبرداری

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر از اجرای طرح محله‌محور و شناسایی و دستگیری فردی که با شیوه رمالی و دعانویسی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.
رمالی و دعانویسی، پوششی برای کلاهبرداری
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ محمد مهدی‌خانی اظهار کرد: در حین اجرای طرح محله‌محور شناسایی فردی که به شیوه رمالی و دعانویسی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد در دستور کار پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: ماموران با انجام اقدامات به موقع این متهم را که اقدام به کلاهبرداری از طریق دعانویسی و رمالی می‌کرد، شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی طی عملیاتی غافلگیرانه حین انجام بزه ارتکابی دستگیر کردند.
 
 مهدی‌خانی با اشاره به شگرد کلاهبرداری متهم که با طالع‌بینی و فال‌گیری، پس از جلب و سوء‌استفاده از اعتماد قربانیان با دادن وعده‌های دروغین به آنها و نیز سوءاستفاده از باورهای دینی مردم و همچنین برقراری روابط دوستانه مبالغ زیادی پول دریافت می‌کرد، متذکر شد: در بازرسی از محل کار متهم تعداد زیادی کتاب رمالی کشف شد.
 
فرمانده انتظامی شهرستان ابهر با اشاره به تحویل متهم به مرجع قضایی به شهروندان توصیه کرد: افراد سودجو، مسائل خرافاتی را به اشکال گوناگون در شبکه‌های اجتماعی رواج و به این طریق از اعتماد طعمه‌های خود سوءاستفاده می‌کنند که افراد باید مراقب باشند تا با حساسیت و آگاهی بیشتر در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند و در صورت اطلاع از فعالیت مجرمانه این افراد با شماره تلفن ۱۱۰ تماس و موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین