کد خبر: ۸۷۳۷۳
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۲۱:۴۰
در صورت نپذیرفتن پیشنهادهای هسته‌ای غرب
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: هیلاری کلینتون گفت: «در صورتى که ایران پیشنهادها در خصوص برنامه هسته‌اى‌اش را رد کند، آمریکا آماده است تحریم‌هاى بسیار شدیدى را علیه ایران اعمال کند».

به گزارش سرویس بین‌الملل آفتاب، هیلارى کلینتون که روز چهارشنبه و در کمیته روابط خارجى مجلس نمایندگان آمریکا سخن می‌گفت،‌ با اشاره به ایران اظهار داشت: «ما رویکرد هاى تازه‌اى براى مقابله با تهدید برخاسته از ایران اتخاذ کرده‌ایم و این رویکردها را با چشمانى کاملا باز و بدون هیچ گونه توهم برگزیده‌ایم؛ ما بر ضرورت بازداشتن ایران از دستیابى به جنگ افزار هسته‌اى کاملاً آگاه هستیم».

وى گفت: «آمریکا پس از سال‌ها حاشیه نشینى در گفتگوهاى 5+1 اکنون به شریک کامل در این گفتگوها تبدیل شده است».

وی که به مناسبت یکصدمین روز تصدى وزارت امور خارجه در کمیته روابط خارجى مجلس نمایندگان این کشور سخن می‌گفت، همچنین به تشریح سیاست خارجى دولت اوباما پرداخت و به پرسش هاى نمایندگان در زمینه‌هاى مختلف پاسخ داد.

هیلارى کلینتون گفت: «سیاست خارجى ما بر ابزار دیپلماسى و توسعه و همچنین اهرم نظامى استوار است و براى تحقق اهداف خود با قدرت‌هاى منطقه‌اى همکارى مى‌کنیم».

وى گفت: «ما سرگرم شناسایى چالش‌هاى تازه‌اى هستیم که قرن حاضر را تحت تاثیر قرار خواهند داد، چالش‌هایى چون تغییرات آب و هوا، حکومت‌هاى ضعیف، رژیم‌هاى یاغى و سرکش، شبکه‌ها و گروه‌هاى تبهکار، گسترش جنگ افزارهاى هسته‌ای، تروریسم و فقر».

هیلارى کلینتون گفت: «بى تردید پرسش هاى شما با مسائل مهم بین‌المللى که امروزه با آنها دست به گریبانیم همچون عراق، افغانستان، ایران، پاکستان و بى تردید خاورمیانه در ارتباط خواهد بود».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین