کد خبر: ۸۷۴۹۶۱
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۰

واکنش وزیر فرهنگ و ارشاد به پیشنهاد ورود طلبه‌های خانم به سینما

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دوستانی که در این بحث‌ها ورود می‌کنند تصور می‌کنند سلبریتی با برنامه‌های دستوری به وجود می‌آید درحالیکه پروسه‌ای است که باید در یک فرآیند طبیعی شکل بگیرد.
واکنش وزیر فرهنگ و ارشاد به پیشنهاد ورود طلبه‌های خانم به سینما
آفتاب‌‌نیوز :

محمدمهدی اسماعیلی در پاسخ به این سوال که با توجه به ظرفیتی که در حوزه فرهنگی خصوصا فعالان قرآنی در کشور وجود دارد و نیز اظهاراتی که در خصوص ورود طلبه‌های خانم به حوزه سینما شده است جا دارد که قشری به نام سلبریتی‌های فرهنگی در کنار کار سینما داشته باشیم و این که وزارت فرهنگ آیا به فکر این قضیه هم است یا خیر؟ اظهار داشت: این موارد بیشتر پروژه نیست. دوستانی که در چنین بحث‌هایی اظهارنظر می‌کنند تصور دارند که کار پروژه‌ای است.

وی افزود: شکل گرفتن سلبریتی پروسه‌ای است که باید در یک فرآیند متداول و طبیعی اتفاق بیفتد. خیلی نقش مهندسی و مدیریت در اینجا کار را جلو نمی‌برد. بلکه فضای عمومی است که شکل می‌گیرد و مردم و هنرمندان غالبا در یک فضا‌های ویژه‌ای به نقطه‌ای می‌رسند که به چهره‌های خاص تبدیل می‌شوند.

اسماعیلی گفت: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنای ما این است که همه عناصر فرهنگی شناخته شده و ناشناخته فرصت کنشگری داشته باشند. این که کدام چهره در منظر عمومی بیشتر مورد اقبال قرار می‌گیرد به ذائقه مخاطب و نقش‌آفرینی خود این بازیگران، کنشگران و چهره‌ها برمی‌گردد.

وی تصریح کرد: شرایط عمومی جامعه این را تعیین می‌کند و دستورب نیست و توقعی هم نیست دستگاه‌های دولتی بخواهند چنین کاری کنند.

خیلی با این ادبیات در این حوزه موافق نیستم

وزیر فرهنگ تاکید کرد: باید تلاش کنیم همه چهره‌ها در حوزه‌های مختلف اجتماعی کنش‌های متناسب با اقتضائات زیست بوم ایرانی - اسلامی داشته باشم و این وظیفه ماست. اما چهره‌سازی مهندسی نیست و خیلی با این ادبیات در این حوزه موافق نیستم.

اسماعیلی همچنین درباره بنیاد بین‌المللی کوثر اظهار داشت: بنیاد بین‌المللی کوثر از ابتکارات معاونت قرآن بود که ویژه بانوان فعال است. من گفتم تلاش شود این کار خارج از سیستم و حوزه دولتی اتفاق بیفتد.

کار بسیار خوب و ابتکاری است و خیلی امیدوارم بار خوبی در حوزه فعالیت‌های بانوان بشود توسط این بنیاد حمل کرد و به مقصد رساند

وی افزود: به همین دلیل، اکنون در دور نخست آن خواهران و خانم‌های فعال جمع شدند و کار را شروع کردند. این کار نیاز به حمایت بیشتری دارد تا انشالله بهتر جلو برود. کار بسیار خوب و خلاقانه‌ای است که در حوزه فعالیت‌های بانوان باید به مقصد برسد.

هدیه‌های خوبی برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه داریم/ ما هدیه زیاد می‌دهیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره برنامه‌های جدید برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در لایحه برنامه ۱۴۰۲ گفت: ما هدیه زیاد می‌دهیم. ما انشالله در لایحه برنامه ۱۴۰۲ چند برنامه خیلی خوب برای فرهنگ و رسانه پیشنهاد دادیم که خبر‌های خوبی برای اهالی این حوزه‌ها خواهد بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین