کد خبر: ۸۷۵۶۶
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۲۱:۳۳
ضمن هشدار مجدد در مورد ورود نظامیان به سیاست
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: عاتقه صدیقی، همسر شهید رجایی با انتشار بیانیه ضمن هشدار نسبت به ورود نظامیان به سیاست از مهندس میرحسین موسوی حمایت کرد.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب، متن بیانیه اعلام حمایت عاتقه صدیقی نماینده دوره‌های اول، دوم و سوم مجلس شورای اسلامی از مهندس موسوی به شرح زیر است. 

بسم الله الرحمین الرحیم
ملت شریف ایران 

مهندس موسوی در طول 8 سال دفاع مقدس، در سخت‌ترین شرایط و در حالی که نظام تثبیت نشده و توطئه‌های داخلی و خارجی متعددی علیه آن در جریان بود، عهده دار مسوولیت دولت شد و تجربه مثبت به یادگار مانده از دوران او در ذهن مردم به خوبی نشان می‌دهد که او مرد مدیریت بحران است. 

افرادی که با خدا عهد می‌بندند، در میانه راه در معرض ابتلا قرار می‌گیرند و اعتقاد آن‌ها به محک امتحان گذاشته می‌شود؛ انسان‌ها در تغییر و تحولات شناخته می‌شوند، اما موسوی مردی است که از امتحان‌های گذشته، پاک و پیروز بیرون آمده است. 

میرحسین موسوی در حالی که بسیاری از مخالفین داخلی نظام در پشت سر متحجرین بر علیه دولت وی موضع گرفته بودند با صبوری و تدبیر، بحران‌های این دوره را مدیریت کرد. او در دوران مسوولیت خود از مخالفت‌های داخلی بیش از مخالفت‌های بیگانگان خون دل خورد و اگر چه حضرت امام همواره ایشان را حمایت می‌کردند، اما ما هیچ گاه فراموش نمی‌کنیم که امام خود می‌فرمودند، خون دلی که پدر پیرتان از متحجرین خورد از اغیار نخورد. 

مهندس موسوی از توانایی بالای مدیریتی برخوردار است، به ویژه آن که گذشت زمان نیز به تجربیات وی افزوده است. این اندوخته با توجه به روحیه دانشگاهی و پژوهشگر او و حضور وی در مسولیت مشاورعالی بالاترین سطوح تصمیم گیری نظام می‌تواند ذخیره‌ای ارزشمند برای ملت ایران محسوب شود. 

اکنون در شرایطی که نگرش‌های اقتدارگرایانه نشأت گرفته از اندیشه‌های «حکومت بدون جمهوریت» در تقابل با جمهوری اسلامی مورد نظر و تأیید امام و امت به دنبال ساختار شکنی هستند، رویکرد مهندس موسوی و شعار وی در تأکید بر بازگشت به قانون نشان می‌دهد که ایشان به درستی ریشه خطر را شناخته است. 

صمیمیت شهید رجایی و میرحسین موسوی به عنوان وزیرخارجه جوان ایشان به اندازه‌ای بود که شهید رجایی به راحتی و با صراحت لهجه دستورالعمل‌های منطبق بر ارزش‌های انقلاب و خواسته‌های مردم را برای موسوی مطرح می‌کرد و او به عنوان فردی حق جو چه آن هنگام که وزیر خارجه بود و آن را امری مدیریتی می‌دید و چه دورانی که خود مسوولیت دولت را عهده دار بود، دیدگاه‌های رجایی را می‌پذیرفت، امروز نیز موسوی از آن دستورات به عنوان خاطره‌هایی آموزنده یاد می‌کند. 

اگر چه رابطه این دو رابطه رئیس و مرئوس نبوده است، شهید رجایی موسوی را به قدری به خود نزدیک می‌دید که صمیمانه مسائل را با ایشان در میان بگذارد او همواره در دولت خود به اندیشه شهید رجایی پایبند و متکی بود؛ چنانکه امروز نیز همفکری و همدلی ایشان برای کسانی که او را می‌شناسند، مشهود است. 

زندگی موسوی نشأت گرفته از اعتقادات اسلامی و الهی است. او هرگز به دنبال کسب قدرت نیست، چرا که اگر چنین بود در طول سال‌های گذشته از تقاضای شخصیت‌های بزرگ سیاسی کشور برای کاندیداتوری ریاست جمهوری نمی گذشت. در این شرایط به خوبی می‌توان نتیجه گرفت که نفس حضور مهندس موسوی و احساس مسوولیت ایشان، خود نشان دهنده خطر بزرگ پیش روی ایران اسلامی است. 

اینجانب پیش از این نیز در انتخابات سال 84 ریاست جمهوری نگرانی خود را اعلام کرده بودم و اکنون که شاهد قانون شکنی‌های کلان و دخالت بخشی از فرماندهان نظامی در سیاست، نامحرم تلقی کردن مردم، غیر شفاف شدن اطلاعات و امنیتی کردن بسیاری از حوزه‌های سیاسی و فرهنگی و اقتصادی کشور هستیم، به گونه ای مضاعف این احساس نگرانی و خطر را یادآور می‌شوم. 

به یاد داریم که امام خمینی دخالت فرماندهان نظامی را با موضع گیری‌ها و هشدارهای جدی خود تعدیل می‌کردند. ایشان به روشنی در بخشی از وصیت نامه خود چنین فرموده اند:
«وصیّت اکید من به قواى مسلح آن است که همانطور که از مقررات نظام ، عدم دخول نظامى در احزاب و گروهها و جبهه‌ها است به آن عمل نمایند و قواى مسلح مطلقا چه نظامى و انتظامى و پاسدار و بسیج و غیر اینها در هیچ حزب و گروهى وارد نشده و خود را از بازیهاى سیاسى دور نگهدارند. در این صورت مى توانند قدرت نظامى خود را حفظ و از اختلافات درون گروهى مصون باشند و بر فرماندهان لازم است که افراد تحت فرمان خود را از ورود در احزاب منع نمایند و چون انقلاب از همه ملت و حفظ آن بر همگان است ، دولت و ملت و شوراى دفاع و مجلس شوراى اسلامى وظیفه شرعى و میهنى آنان است که اگر قواى مسلح چه فرماندهان و طبقات بالا و چه طبقات بعد بر خلاف مصالح اسلام و کشور بخواهند
عملى انجام دهند یا در احزاب وارد شوند که بى اشکال به تباهى کشیده مى شوند و یا در بازیهاى سیاسى وارد شوند، از قدم اول با آن مخالفت کنند و بر رهبر و شوراى رهبرى است که با قاطعیت از این امر جلوگیرى نماید تا کشور از آسیب در امان باشد.» 

جملات پیش گفته به خوبی نشان می‌دهد که حضرت امام این موضوع را برای زمان خاص مطرح نکرده اند بلکه عدم دخالت نظامیان سیاست اصلی برای تمام زمان‌ها است که اگر غیر از این بود، ایشان این امر را موکول به تشخیص مسولان درهر مقطع زمانی می‌کردند، اما تأکید کلی امام بر این امر نشان می‌دهد که دخالت نظامیان در همه زمان‌ها و در تمام دنیا برای هر کشوری مسئله ای خطرناک است. 

باید تأکید کنم که در اینجا مسئله فرد مطرح نیست، مسئله یک جریان فکری است. افرادی که رأی می‌آورند به خودی خودی مسئله جامعه نیستند، بلکه ما به جریان‌های فکری کار داریم و این که هر فردی با تکیه بر چه تفکری رفتار می‌کند. 

باید توجه کنیم که بسیاری از خسارت‌های اجرایی و سیاسی امروز ناشی از دخالت بخشی از نظامیان در سیاست است که اگر چه آشکارا رخ می‌دهد، اما تلاش‌های زیادی برای نامحسوس جلوه دادن آن صورت می‌گیرد. 

اینجانب در اعلام مواضع بعدی خود به توضیح درباره ابعاد مختلف خطر پیش روی نظام در شرایط کنونی خواهم پرداخت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۷
0
0
آفتاب آمد دلیل آفتاب. حمایت افراد و گروه هایی اینچنین( مشارکتی ها و افراطی ها...) از اقای موسوی نتیجه عکس دارد.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۷
0
0
درود بر رجائي و زن شهيد رجائي كه كلام حق را چنين جاري مي كنند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۷
0
0
بیبین آقایانی که با استفاده از اسم رجایی خود را مطرح کردن حتی خانواده آن شهید فهمیدن آدم ....... به امید موفقیت موسوی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۷
0
0
حیف از شهید رجایی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۷
0
0
موسوی اگر راست می گوید که از احساس خطر و وظیفه آمده ، چرا احساس خطرش توی اسفند 88 فوران کرد !!! دو ماه قبل و دو سال قبل و تو این چهار سال عملکرد احمدی نژاد حتی یک سخنرانی هم نمی خواست ؟؟؟ آهای طرفداران موسوی جواب بدید !!! وقتی کروبی از ایشان خواهش می کرد که سرش را از زیر برف بیرون بیاره ، ایشون چرا حتی یک سخنرانی نکرد ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۱
0
0
کشور خدمتگزار نمی خواهد طرفداران احمدی نزاد مردم خودشان به خودشان خدمت می کنند
کشور مدیران با تجربه و کارکشته میخواهد امسال مهندس موسوی که در شرایط حساس و در دوران دفاع مقدس مسولیت کشور را بر عهده داشت و احساس مسولیت کنند در قبال مردم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۳
0
0
زنده باد جنبش راه سبز. . . .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین