کد خبر: ۸۸۸۵۷۷
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۶

مهران مدیری با سریال به تلویزیون برمی‌گردد؟

بازتاب گفت‌وگوی اکبر نبوی با چهره‌ها در رسانه‌های رسمی و مجازی، بازگشت مدیری با یک سریال به تلویزیون و جنجال هزینه تبلیغات نامزد‌های انتخاباتی مهمترین اخبار این هفته بود.
مهران مدیری با سریال به تلویزیون برمی‌گردد؟
آفتاب‌‌نیوز :

«هفت روز سیما» عنوان یک بسته خبری-تحلیلی است که در پایان هر هفته به بازخوانی متن و حاشیه اتفاقات خبری صدا و سیما و شبکه نمایش خانگی می‌پردازد. همچنین در این بسته، نیم‌نگاهی هم به شایعات و اخبار غیررسمی داریم و در تلاش هستیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن از مهمترین اخبار هفته در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی باخبر شوید.

امروز پنجشنبه ۵ بهمن ماه می‌توانید با شماره ۱۳۹ بسته خبری «هفت روز سیما» همراه شوید.

چهره هفته؛ اکبر نبوی

اکبر نبوی سال هاست که به عنوان منتقد و پژوهشگر در عرصه سینما و تلویزیون فعالیت دارد و علاوه بر این‌ها در حوزه مستندسازی و تهیه کنندگی برخی آثار سینمایی و تلویزیونی هم کار کرده است. او اجرای برنامه‌های مختلفی را هم در حوزه سینما و تلویزیون بر عهده داشته است و این همه نشان می‌دهد که عجیب نیست اگر برنامه اخیر او در همین سه قسمت گفتگو‌هایی که داشته است، بتواند دیده شده و در هر قسمت واکنش‌های جدیدی بگیرد.

نبوی در عین صراحت کلام از حاشیه و جنجال‌های کاذب هم به دور بوده است و در این گفتگو‌ها هم به جای اینکه از تریبون‌ها به نفع خود و دیده شدن سود ببرد میدان بیشتری به مهمانش می‌دهد تا وارد فضایی از گفتگو‌هایی با مدل تاریخ شفاهی شوند و خاطرات و نقل‌ها و نکاتی را از اتفاقات قدیم رو کنند.

مصاحبه اخیر او با اصغر پورمحمدی نیز از همین مدل بود که هم دوباره نکاتی از چگونگی و چرایی غیبت عادل فردوسی پور از تلویزیون مطرح شد و هم این نکات کنش و واکنش‌های جدیدی را به دنبال داشت.

جنجال هفته؛ کاهش هزینه تبلیغات

تلویزیون طی یک رویداد گسترده تصمیم گرفت تا ۲۰۰ کانال انتخاباتی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی راه اندازی کند. اتفاقی که هم برای اولین بار رخ می‌دهد هم با چالش‌های زیادی همراه شده است. بخشی از چالش‌ها برای تبلیغات نامزد‌ها در تلویزیون در یکی دو هفته اخیر مربوط به هزینه تبلیغات می‌شد که با مبالغی ۱۰۰ میلیونی همراه بود.

این هزینه‌ها انتقاداتی را هم در فضای مجازی و رسمی در برداشت و باعث شد صداوسیما با یک کاهش چند برابری تعرفه این تبلیغات را کم کند. روز گذشته پیمان جبلی رییس صداوسیما در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد که «بیشترین مبلغ مربوط به تهران است که ۴۰ میلیون تومان است و برای اکثر قریب به اتفاق استان‌ها مبلغ ۵ تا ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.»

حاشیه هفته؛ مهران مدیری بازمی گردد؟

اگرچه تلویزیون در هفته‌های اخیر تلاش کرده تا هنرمندان مختلفی را در بخش‌های مختلف اجرا و برنامه سازی به صداوسیما دعوت کند با این حال

مردم هنوز منتظر هستند تا «بازگشت چهره ها» با هنرمندان مطرح و شاخصی رقم بخورد که سال‌ها در سیما سریال‌ها و آثار مختلفشان به پخش رسیده است.

مهران مدیری هم از همان چهره‌هایی است که حالا آمدنش هر بار به سرتیتر خبر‌ها تبدیل می‌شود. این هفته خبر حضور او در تلویزیون البته به شکل عجیبی مطرح شد. این خبر را یوسف سلامی خبرنگاری که کمتر او را با گزارش‌های فرهنگی و هنری می‌شناسیم در قالب یک توییت مطرح و اعلام کرد که مدیری قرار است این بار در تلویزیون یک سریال بسازد. عجیب هم‌تر این بود که بعد از آن جزییات دیگری توسط مرکز سیمافیلم که مسؤول تصمیم گیر و اصلی در حوزه سریال هاست اعلام نشد و حتی رییس صداوسیما هم در گفتگو‌هایی با خبرنگاران در مراسم‌های مختلف این موضوع را نه رد کرد و نه تایید.

پیشنهاد هفته؛ هفت

با نزدیک شدن به ایام جشنواره فیلم فجر، برنامه‌های سینمایی اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند و مخاطب نیاز دارد تا محتوا و تحلیل‌های بیشتری را در این برنامه‌ها شاهد باشد. یکی از برنامه‌هایی که ثبات خود را در یکی دو سال اخیر در پخش حفظ کرده است «نقد سینماست» که هر بار با حضور مهمانان و رویکردی موضوعی روی آنتن می‌رود.

برنامه «هفت» نیز چند هفته‌ای است پخش مجدد خود را آغاز کرده است و تلاش دارد با آیتم‌های مختلف فضای بصری متنوعی را به مخاطب ارایه دهد.

مجری این برنامه بهروز افخمی است که در نبودش روی آنتن در چند وقت اخیر جنجال‌های مختلفی را هم رقم زده است. این برنامه هم در قسمت‌های اخیری که پخش شد تلاش کرد به موضوعات کلانی نسبت به سینمای ایران بپردازد. فیلمسازی آسان و جشنواره‌ای و فیلمسازی سخت و ارتباط با تماشاگر از جمله موضوعاتی بود که «هفت» در قسمت اخیر به آن پرداخت.

امیر قادری و حمیدرضا قادری نیز ۲ منتقد سینمایی هستند که امسال همچنان با این دوره از برنامه همراه شدند و ویژگی گفت‌وگوهایشان هم این است که بدون نگاه صفر و صدی به ویژگی‌های یک فیلم می‌پردازند و در نقد هم از سلیقه خود و هم از این ویژگی‌ها می‌گویند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین