کد خبر: ۸۹۲۲۳۱
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵

سقف صادرات ایران به روسیه

مدیرکل پایش و توسعه تجارت خارجی سازمان تعاون روستایی ایران، سقف صادرات ایران به روسیه در ۱۰ ماهه نخست سال‌جاری را اعلام کرد.
سقف صادرات ایران به روسیه
آفتاب‌‌نیوز :

مدیرکل پایش و توسعه تجارت خارجی سازمان تعاون روستایی ایران، اظهار داشت: سقف صادرات ایران به روسیه در ۱۰ ماهه امسال ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.

سید روح الله لطیفی مدیرکل دفتر مطالعه، پایش و توسعه تجارت خارجی سازمان تعاون روستایی ایران، گفت: سقف صادراتمان به روسیه حدود ۳۰۰ میلیون دلار در ۱۰ ماهه امسال بوده است همچنین ارمنستان هم که عضو این اتحادیه است ۳۳۴ میلیون دلار و کشور‌های دیگری که در این اتحادیه مثل قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس هستند.

او گفت: ما تقریباً بیش از ۶۰ درصد صادرات فلفل دلمه‌ای ما به روسیه است که این نشان می‌دهد همین هم باعث می‌شود تولیداتمان جهانی‌تر شود برای بازار‌های جهانی، چون باید یک سری استاندارد‌ها را رعایت کنند و رعایت این استاندارد‌ها باعث می‌شود تا در تولید محصولات در داخل حتی برای تأمین نیاز‌های داخل هم، کیفیت محصولات ما افزایش پیدا کند.

لطیفی گفت: ما در محصولات کشاورزی بیش از ۱۳۰ کشور دنیا خریدار محصولات کشاورزی ما بودند در همه قاره ها. حالا در برخی قاره‌ها ممکن است برخی کالا‌هایی که ماندگاری بیشتر دارند، آن‌ها ورود پیدا کرده باشند همچنین در استرالیا و قاره اروپا هم بسیاری از محصولات ما حتی محصولات درختی ما را خریدار هستند. خشکبار و زعفران ما که گل سرسبد میوه‌های ما هستند و محصولات کشاورزی ما هستند. خرما هم همین طور که بیش از ۷۰ کشور دنیا خرمای ایرانی را خریداری کردند.

او گفت: ما نزدیک به ۹۱ درصد صادرات وزنی محصولات غذایی و کشاورزی مان به کشور‌های همسایه است. ۱۵ کشور همسایه و ۸۰ درصد ارزش کالای صادراتی ما به این ۱کشور‌ها بوده و اگر ما می‌خواهیم به بازار‌های دوردست با حجم و ارزش بالاتر صادراتی محصولات کشاورزی را پیگیری کنیم، مطمئناً باید تمام زنجیره‌های تولید، تأمین و ارزش را در کنار هم مدیریت کنیم که اگر این اتفاق بیفتد مثل بسیاری از کالا‌هایی که توانستند به دوردست راه پیدا کنند، خوشبختانه کشورمان پتانسیل صادرات خوبی را دارا است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین