کد خبر: ۸۹۲۵۴۳
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱

آمار نگران کننده از وضعیت گردشگری در ایران

میانگین هزینه‌ای که گردشگران در ایران هزینه می‌کنند قطعاً و بدون شک کمتر از ۱۰۰۰ دلار است و گردشگران با حداقل رقم‌ها نسبت به کشور‌های همسایه به ایران سفر می‌کنند.
آمار نگران کننده از وضعیت گردشگری در ایران
آفتاب‌‌نیوز :

میانگین هزینه‌ای که گردشگران در ایران هزینه می‌کنند قطعاً و بدون شک کمتر از ۱۰۰۰ دلار است.

به گزارش هم‌میهن، رحیم یعقوب‌زاده، کنشگر گردشگری و مدرس دانشگاه علم و فرهنگ، گفت: اغلب گردشگران از کشور‌های عراق، افغانستان، پاکستان و جمهوری آذربایجان وارد ایران می‌شوند. در حقیقت ۶۰ درصد گردشگران از این کشور‌ها به ایران مسافرت می‌کنند. با توجه به اینکه ارزش ریال در مقابل ارز‌های خارجی بسیار کاهش یافته است، گردشگران با حداقل رقم‌ها نسبت به کشور‌های همسایه به ایران سفر می‌کنند.

میانگین هزینه‌ای که گردشگران در ایران هزینه می‌کنند قطعاً و بدون شک کمتر از ۱۰۰۰ دلار است. حتی عراقی‌ها از هزینه ۴۰۰ دلاری خود در ایران خبر می‌دهند که چیزی حدود ۲۰ تا ۲۲ میلیون تومان می‌شود؛ بنابراین میانگین استاندارد هزینه گردشگران که ۱۰۰۰ دلار است در ایران مصداقی ندارد.

به‌رغم اینکه ارقام چند برابری برای گردشگران خارجی در نظر گرفته می‌شود و هتل ۲ تا ۵/۲ برابر و مکان‌های گردشگری گاه ۱۰ تا ۱۵ برابر برای آن‌ها محاسبه می‌شود. با همه این تفاسیر میانگین هزینه گردشگرانی که وارد ایران می‌شوند ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار است. در حقیقت گردشگران عراقی و افغانستانی حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار و گردشگران اروپایی ممکن است ۱۲۰۰ دلار هم هزینه کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین