کد خبر: ۸۹۲۶۸۳
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۲

برف و کولاک در راه مازندران؛ آماده باش امدادگران

هواشناسی با اشاره به ورود و فعالیت سامانه سرد بارشی در چند روز آینده، نسبت به وقوع سیلاب محلی، کولاک برف و یخبندان در مناطق مختلف مازندران هشدار داد.
برف و کولاک در راه مازندران؛ آماده باش امدادگران
آفتاب‌‌نیوز :

هواشناسی روز چهارشنبه با صدور هشدار سطح نارنجی، زمان فعالیت این سامانه را از آخرین روز هفته جاری جمعه تا اواخر وقت روز یکشنبه هفته آینده اعلام و پیش بینی کرد که شرایط جوی مازندران در طی این مدت با بارش متناوب باران، کاهش محسوس دما، وزش باد به نسبت شدید و در ارتفاعات و محور‌های کوهستانی مه آلود با بارش برف و کولاک همراه خواهد بود.

هواشناسی منطقه اثر فعالیت این سامانه را در سطح استان اعلام و پیش بینی کرد با توجه به کاهش محسوس دما، از شامگاه شنبه، در مناطق میان بند تا ارتفاع ۴۰۰ متر نیز شاهد بارش برف خواهیم بود.

آبگرفتگی در مناطق ساحلی و جلگه ای، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، اختلال در تردد و لغزندگی در ارتفاعات و محور‌های کوهستانی به علت کاهش دید، بارش وکولاک برف و یخبندان و افزایش مصرف حامل‌های انرژی به دلیل کاهش محسوس دما از اثر مخاطره این سامانه جوی ناپایدار اعلام شده است.

هواشناسی مازندران در این اخطاریه به شهروندان توصیه کرد که در طی این مدت علاوه بر خودداری از صعود به ارتفاعات و انجام سایر اقدامات پیشگیرانه، در هنگام تردد در محور‌های کوهستانی تجهیزات زمستانی نیز به همراه داشته باشند و جوانب احتیاط را در نظر بگیرند.

در این اخطاریه بر لزوم آمادگی بیش از پیش نیرو‌های پلیس راه و عوامل راهداری برای کمک و امدادرسانی در صورت لزوم تاکید شده است.

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز مازندران صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما و در ارتفاعات گاهی با وزش باد و در روز پنجشنبه نیز صاف تا نیمه ابری با تداوم هوای گرم، از بعدازظهر با افزایش ابر، وزش باد و در مناطق کوهستانی نیمه غربی استان با بارش باران و برف پیش بینی شده است.

آسمان مازندران در آخرین روز هفته جاری جمعه ابری با کاهش دما، از سمت غرب استان به تدریج با بارندگی، در ارتفاعات مه آلود با بارش برف و وزش باد به نسبت شدید و طی روز‌های شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز ابری با کاهش محسوس دما گاهی با بارندگی، دامنه‌ها و ارتفاعات مه آلود، بارش برف و با وزش باد به نسبت شدید همراه خواهد بود.

وضعیت آب و هوای مازندران در روز دوشنبه نیمه ابری تا ابری بتدریج با کاهش ابر و کاهش کمینه دمای شبانه پیش بینی شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین