کد خبر: ۸۹۳۰۳۸
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۱:۴۱

حکم لاهه درباره حمله اسرائیل به رفح

دیوان دادگستری بین‌المللی حکم خود را درباره شکایت آفریقای جنوبی علیه حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه صادر کرد.
حکم لاهه درباره حمله اسرائیل به رفح
آفتاب‌‌نیوز :

این دیوان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد تحولات به ویژه در شهر رفح، کابوس انسانی را تشدید می‌کند که عواقب نامشخصی دارد.

در پی اعلام قصد رژیم صهیونیستی برای حمله زمینی به رفح، دفتر رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی اعلام کرد دولت این کشور یک «درخواست فوری» برای بررسی این مسئله در دیوان بین‌المللی دادگستری ثبت کرده است.

به نقل از الجزیره، دیوان دادگستری بین‌المللی اعلام کرد وضعیت خطرناک غزه مستلزم اجرای فوری اقداماتی است که در حکم صادره در ۲۶ ژانویه به آن اشاره شده است.

دیوان بین‌المللی دادگستری مستقر در لاهه ۲۶ ژانویه درمورد شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی مبنی بر ارتکاب نسل‌کشی، حکمی اولیه علیه این رژیم صادر کرد و از این رژیم خواست اقدامات لازم برای جلوگیری از نسل‌کشی در غزه انجام دهد.

دیوان بین‌المللی دادگستری اعلام کرد رژیم صهیونیستی همچنان موظف به تبعیت از کنوانسیون نسل‌کشی، از جمله تضمین امنیت فلسطینیان در غزه است.

این در حالی است که شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش کرد ارتش طی روز‌های آتی طرح مفصلی درباره عملیات زمینی در رفح به بخش سیاسی ارائه می‌کند. ظاهراً این طرح شامل انتقال غیرنظامیان به مناطقی در مرکز غزه و جنوب آن است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین