کد خبر: ۸۹۳۱۶۰
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳
دادستانی روسیه بیانیه داد

تظاهرات برای مرگ ناوالنی ممنوع!

«هرگونه تظاهرات در پایتخت روسیه به دلیل مرگ الکسی ناوالنی غیرمجاز است. این اجتماع طبق روال قانونی با دستگاه‌های اجرایی مسکو هماهنگ نشده است.»
تظاهرات برای مرگ ناوالنی ممنوع!
آفتاب‌‌نیوز :

دفتر دادستانی مسکو در بیانیه‌ای که روز جمعه در تارنمای رسمی آن منتشر شد، اعلام کرد که هرگونه تظاهرات در پایتخت روسیه به دلیل مرگ الکسی ناوالنی غیرمجاز است.

به گزارش سی ان ان، در این بیانیه آمده است: این اجتماع طبق روال قانونی با دستگاه‌های اجرایی مسکو هماهنگ نشده است.

این دفتر هشدار داد که درخواست برای شرکت و مشارکت در اقدامات جمعی غیرمجاز طبق قوانین روسیه جرم محسوب می‌شود و می‌تواند منجر به بازداشت افراد شود.

خبرگزاری ریانووستی روز جمعه به نقل از منابع قضایی این کشور اعلام کرد: ناوالنی که در حال طی دوران محکومیت خود در زندانی در منطقه یامالو-نِنِتس روسیه بود، روز جمعه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ بعد از یک پیاده‌روی احساس ناخوشایندی کرد و بی‌درنگ هوشیاری خود را از دست داد.

کارکنان پزشکی زندان برای احیای وی وارد عمل شدند و یک تیم فوریت‌های پزشکی فراخوانده شد؛ آن‌ها سعی کردند ناوالنی را احیا کنند، اما موفق نشدند. در نهایت، پزشکان اورژانس، مرگ او را تأیید کردند. منابع قضایی اعلام کردند که دلایل مرگ ناوالنی در حال بررسی است.

دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه نیز در این باره گفت: سازمان زندان‌های فدرال روسیه همه بررسی‌ها را درباره مرگ ناوالنی انجام می‌دهد.

وی تأکید کرد که علت مرگ ناوالنی باید توسط پزشکان مشخص شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین