کد خبر: ۸۹۳۲۵۹
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۳

هنیه: به کمتر از توقف جنگ راضی نمی‌شویم

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اسماعیل هنیه، امروز شنبه با صدور بیانیه‌ای جزئیات جدیدی از روند مذاکرات غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی برای آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرد.
هنیه: به کمتر از توقف جنگ راضی نمی‌شویم
آفتاب‌‌نیوز :

«مقاومت به چیزی کمتر از توقف کامل تجاوزات، خروج ارتش اشغالگر از نوار غزه، رفع محاصره ناعادلانه، فراهم کردن سرپناه مناسب و امن برای آوارگان به دلیل جنایات غزه راضی نمی‌شود». این بخشی از بیانیه امروز رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس اسماعیل هنیه است.

وی در ادامه رژیم صهیونیستی را مسؤول عدم پیشرفت در فرایند دستیابی به توافق آتش‌بس در نوار غزه دانست و اعلام کرد که این تل‌آویو است که «تعلل می‌کند».

رئیس دفتر سیاسی حماس توضیح داد که این جنبش در کل این مدت با روحیه مثبت و مسؤولیت پذیری بالا با میانجیگران مذاکره کرد تا به تجاوز علیه مردم غزه و محاصره ناعادلانه آن‌ها پایان دهد و در این مسیر از «انعطاف کاملی» برخوردار بود. اما تا به این لحظه مشخص است که اشغالگران به مانوردادن و تعلل در پرونده‌های مربوط به مردم فلسطین ادامه می‌دهند.

این در حالی است که به گزارش سازمان ملل، بمباران‌ها و تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه که بیش از چهار ماه از آغاز آن می‌گذرد، حدود ۸۵ درصد از جمعیت این منطقه را آواره کرده و حدود ۵۷۰۰۰۰ فلسطینی را در معرض گرسنگی قرار داده است.

هنیه امروز تاکید کرد که مقاومت فلسطین بر ضرورت عدم جلوگیری اشغالگران از بازگشت آوارگان فلسطینی به مناطقشان به ویژه شمال نوار غزه و توقف سیاست وحشیانه گرسنگی و تعهد به بازسازی تاکید دارد.

وی افزود که در صورت دستیابی به توافق تبادل اسرا، اسرای فلسطینی به ویژه اسرای قدیمی و دارای محکومیت‌های بالا آزاد خواهند شد و این یکی از اهداف مذاکرات کنونی است و «از این امر کوتاه نمی‌آییم».

رئیس دفتر سیاسی حماس با تاکید بر اهتمام به فداکاری‌های بزرگ مردم فلسطین و دستاورد‌های مقاومت قهرمان آن تصریح کرد که با تمام «سازوکار‌های موجود برای توقف حمام خون کنونی در غزه تلاش می‌کنیم».

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین