کد خبر: ۸۹۳۳۸۸
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۵

سردار جوانی: دشمنان دیگر توان آمدن به میدان برای جنگ نظامی با ما را ندارند

«جنگ صِفّین نبرد میان امام علی (ع) و معاویه در میانه جنگ، سپاه معاویه که در آستانه شکست بودند، قرآن بر نیزه کردند و به همین دلیل برخی از سپاهیان امام علی (ع) از ادامه جنگ سر باز زدند و فریب خوردند و از همین رو بعد از ۴۵ سال دشمنان ما دیگر توان آمدن به میدان برای جنگ نظامی با ما را ندارند؛ لذا ملت بزرگ ایران عزیز از قدرت دفاعی خوبی برخوردار هستند و دشمن می‌داند که بزند، محکم می‌خورد.»
سردار جوانی: دشمنان دیگر توان آمدن به میدان برای جنگ نظامی با ما را ندارند
آفتاب‌‌نیوز :

معاون سیاسی نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بعد از ۴۵ سال دشمنان ما دیگر توان آمدن به میدان برای جنگ نظامی با ما را ندارند؛ لذا ملت بزرگ ایران عزیز از قدرت دفاعی خوبی برخوردار هستند و دشمن می‌داند که بزند، محکم می‌خورد.

سردار سرتیپ دوم یدالله جوانی، معاون سیاسی نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه «جوان ایرانی سلام» رادیو جوان اظهار داشت: سپاه پاسداران در انقلاب اسلامی متولد شد که برای پاسداری انقلاب اسلامی با تمام توان در عرصه‌ها و حوزه‌ها ورود داشته باشد تا با کمک ملت و مردم، پرچمی را که حضرت امام خمینی «ره» به اهتزاز درآوردند هر چه زودتر به دست صاحب اصلی، آقا امام زمان (عج) سپرده شود.

وی در ادامه افزود: سپاه در همه حوزه‌ها ائم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، دفاعی، امنیتی، از انقلاب اسلامی پاسداری می‌کند و ادامه دهنده همان کاری که امام حسین (ع) انجام دادند و پیامبر (ص) فرمودند: «"حُسَیْنٌ مِنِّی وَ أَنَا مِنْ حُسَیْنٍ": حسین از من است و من از حسینم» یعنی دین من با حسین پایدار و پا برجا شد.

سردار جوانی در خصوص سپاه گفت: سپاه رسالت محور است و بر همین اساس هم حضرت امام خمینی «ره» فرمودند: «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود» فقط اقدام سپاه در حوزه صرفا نظامی نیست بلکه به شرایط حوزه‌های مختلفی که پاسداری از انقلاب نیاز به ورود به آن حوزه است، ورود پیدا کند. چنین مجموعه‌ای از سرداران گرفته تا نیرو‌های جزء آن، باید از بصیرت، آگاهی و شناخت برخوردار باشند. شرایط، جریانات و دشمن را بشناسند و بروز باشند.

وی به وظایف معاونت سیاسی اشاره کرد و گفت: از عمده وظیفه معاونت سیاسی اینکه تحولات در سطح ملی، بین المللی و منطقه‌ای را رصد و اطلاع رسانی کند و تحلیل درست، به موقع و به هنگام را ارائه دهد؛ چرا که لازمه پایداری، بصیرت داشتن است و نسبت به موضوعات باید شناخت درست و واقعی باشد و توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن را شناخت. خصوصا زمانی که دشمن به جنگ شناختی و جنگ نرم روی می‌آورد.

ما در این سال‌ها فتنه‌های داخلی را دیده ایم که از برجسته‌ترین آن فتنه سال ۸۸ بود که عده‌ای بر سر سفره انقلاب بزرگ شده بودند، طرح دشمن را پیاده کردند و رو در روی نظام پنجه به نظام زدند. در نهایت عمده وظیفه و مأموریت معاونت سیاسی در سپاه، آگاهی بخشی، بصیرت افزایی و آنچه که امروز حضرت آقا تحت عنوان جهاد تبیین از آن یاد می‌کنند، می‌باشد.

معاون سیاسی نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جهاد تبیین مقابله با تحریف ها، انحرافات و آگاه سازی روایت درست از پدیده‌ها و وقایع است. دشمن با روایت نادرست قصد دارد در جبهه حق در میان ملت ما تردید ایجاد کند.

بر فرض مثال؛ جنگ صِفّین نبرد میان امام علی (ع) و معاویه در میانه جنگ، سپاه معاویه که در آستانه شکست بودند، قرآن بر نیزه کردند و به همین دلیل برخی از سپاهیان امام علی (ع) از ادامه جنگ سر باز زدند و فریب خوردند و از همین رو بعد از ۴۵ سال دشمنان ما دیگر توان آمدن به میدان برای جنگ نظامی با ما را ندارند؛ لذا ملت بزرگ ایران عزیز از قدرت دفاعی خوبی برخوردار هستند و دشمن می‌داند که بزند، محکم می‌خورد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین