کد خبر: ۸۹۳۶۰۶
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵
حاشیه های کلاهبرداری کوروش کمپانی

دستیار رئیس‌جمهور: قوه قضائیه به نامه هشدارم درباره کوروش کمپانی پاسخی نداد

دستیار رئیس جمهور و مسئول پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی ریاست جمهوری گفت: در ۱۶ دی ماه نامه مستند و مستدلی خدمت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ارسال کردم و از آن‌ها خواهش کردم به موضوع کوروش کمپانی و یکی دیگر از توزیع کنندگان گوشی ورود کنند، پاسخی به بنده ندادند لابد خودشان پاسخ دارند باید ببینیم چه پاسخی می‌دهند.
دستیار رئیس‌جمهور: قوه قضائیه به نامه هشدارم درباره کوروش کمپانی پاسخی نداد
آفتاب‌‌نیوز :

«سکینه سادات پاد» دستیار رئیس جمهور و مسئول پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد توئیت اخیرش که مدعی شده بود در مورد کوروش کمپانی و یکی دیگر از توزیع کنندگان گوشی ماه پیش به قوه قضائیه هشدار داده بود در پاسخ به این سوال که نام کمپانی دیگر چیست، گفت: نمی‌توانم اسم کمپانی دیگر را بیاورم. من وظیفه ندارم برند را الان اعلام کنم، یعنی صلاحیت این موضوع را ندارم چون هنوز بررسی نشده است.

وی افزود: من وکیل دادگستری بوده ام بر اساس رصدی که کردم و دریافت و فهم خودم از حقوق و آنچه دارد اتفاق می افتد بر اساس قوانین احساس کردم اتفاق بدی در حوزه حقوق مردم در حال رخ دادن است و احتمالا شاهد نقض وسیع حقوق طیف زیادی از هم‌وطنان مان باشیم؛ لذا من در ۱۶ دی ماه نامه مستند و مستدلی خدمت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ارسال کردم و از آنها خواهش کردم ورود کنند، پاسخی به بنده ندادند لابد خودشان پاسخ دارند باید ببینیم چه پاسخی می دهند.

مسئول «پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی» نهاد ریاست جمهوری یادآور شد: از باب مدعی العمومی، قوه قضائیه  در هر جایی که حس کند حق مردم دارد تضییع می‌شود حتما باید همه تلاش خود را بکند. متاسفانه شنیدم آن فرد (مسئول کوروش کمپانی) فرار کرد. قاعدتا آدم زرنگی بوده و و روش کلاهبرداری او ماهرانه و با زرنگی بوده است. ولی کلاهبرداری او قابل لمس بود و چیزی نبود که نیاز به کشف خاصی داشته باشد شاید هر حقوقدانی و حتی خود مردم در شرایط کنونی متوجه این موضوع می شوند اما وضعیت مردم طوری است که به هر حال می خواهند یک مقداری شرایط زندگی خود را به لحاظ معیشتی ارتقا دهند برای همین به عرصه های خطرناک ورود پیدا می کنند.

پرونده چای دبش

پاد در پاسخ به این سوال که آیا در مورد چای دبش هم این رویه را انجام دادید که به مدیران دولت هشدار بدهید و آیا  مشخصا در این خصوص دولت مدیری را برکنار یا به قوه قضائیه معرفی کرده است، گفت: من دولت نیستم، من در قسمتی هستم که مربوط به خود آقای رئیس جمهور است. من دستیار آقای رئیس جمهور هستم لذا این سوال را شما از خود دولت و از متولی امر، سخنگوی دولت یا بقیه متولیان بپرسید.

وی ادامه داد: قاعدتا آنچه از سوی سخنگوی اعلام شد گفتند ما با افرادی برخورد کردیم و خود دولت مدعی است که خودش گزارش اولیه را داده است.

پاد تاکید کرد: فقط این را می دانم که مردم ایران هم در این موضوع حتما این اعتماد را به شخص آقای رئیس‌جمهور دارند چون زمانیکه در قوه قضائیه هم بود ایشان بی رحمانه با فساد مبارزه می کرد و حقیقتا الان هم این مساله جزو خطوط قرمزش است و در مبارزه با فساد الحمدلله هیچگونه مصلحتی ندارد؛ چون خودش کاملا یک فرد پاکدستی است که امتحان پس داده و این را با قاطعیت می توانم در مورد رئیس جمهور بگویم مردم ایران هم در خصوص مبارزه طولانی ایشان با فساد احتمالا با من هم عقیده باشند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین