کد خبر: ۸۹۶۳۲۹
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۹

پیش‌بینی باران و گرد و خاک برای خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی آغاز بارندگی در استان از امروز خبر داد.
پیش‌بینی باران و گرد و خاک برای خوزستان
آفتاب‌‌نیوز :

محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: در بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی، سامانه بارشی از امروز به‌تدریج در اغلب نقاط استان خوزستان سبب رگبار، رعد و برق و وزش بادهای متوسط تا شدید خواهد شد.

وی ادامه داد: فردا از شدت بارش‌ها کاسته خواهد شد و فقط در نیمه شرقی و ارتفاعات استان بارش‌های پراکنده تداوم خواهد داشت. بیشترین حجم و شدت بارش‌ها در مناطق شمالی، شمال شرقی، شرقی، جنوب شرقی و بخش‌هایی از مرکز خواهد بود. احتمال بارش برف در ارتفاعات و ریزش تگرگ در برخی مناطق وجود دارد.

او بیان کرد: امروز در بخش‌هایی از مناطق جنوبی، جنوب غربی، غربی تا مرکزی تا وقتی بارش رخ ندهد، احتمال خیزش گرد و خاک محلی وجود دارد. احتمال کاهش دید ناشی از مه بعد از بارندگی در بیشتر مناطق استان خوزستان به‌ویژه مناطق کوهستانی و جاده‌های مواصلاتی وجود دارد.

سبزه‌زاری گفت: تا پایان هفته، دما روند افزایشی نسبی خواهد داشت. شمال خلیج فارس تا اوایل سه‌شنبه مواج و امروز گاهی همراه با رگبار و رعد و برق است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود: در شبانه‌روز گذشته اهواز با ۲۴ درجه سانتیگراد و ایذه با ۶.۶ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان بودند. تغییرات دمای اهواز در این مدت بین  ۲۴ و ۱۴.۲ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است. 

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین