کد خبر: ۸۹۶۶۲۲
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
دریادار ایرانی: ۴ ناوگروه ایران در عمق اقیانوس‌ها حضور دارند

الحاق تجهیزات جدید به نیروی دریایی ارتش

با حضور فرمانده کل ارتش ایین الحاق تجهیزات جدید به نیروی دریایی ارتش برگزار شد.
الحاق تجهیزات جدید به نیروی دریایی ارتش
آفتاب‌‌نیوز :

با حضور امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، آیین الحاق تجهیزات جدید نظامی به ناوگان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس در حال برگزاری است.

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به الحاق تجهیزات رزمی دفاعی به نداجا، اظهار کرد: یکی از مأموریت‌های مهم نیروی دریایی راهبردی ارتش در سطح بین‌المللی، رصد و توجه ویژه به حوزه محیط زیست اقیانوسی است؛ امروز مفتخریم که همزمان ۴ ناوگروه نداجا در عمق اقیانوس‌ها در حال صیانت و حراست از منافع و منابع جمهوری اسلامی ایران هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امروز به برکت انقلاب و با تلاش همرزمان من، نصب العین قرار دادن فرامین فرماندهی معظم کل قوا و اجرایی نمودن تدابیر ابلاغی از سوی سلسه مراتب به ویژه از سوی فرمانده کل ارتش، در نیروی دریایی ارتش موفق شدیم با بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها در حوزه‌های صنایع دفاعی و همه مراکز علمی و صنعتی و علمی و تحقیقاتی، توان و اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران در گوشه گوشه پهنه‌های اقیانوسی به نمایش گذاشته ایم.

وی افزود: در پی تدابیر ابلاغی جهت کسب سیادت دریایی، نقش آفرینی در حوزه اقتصاد دریامحور و اقتصاد اقیانوسی، همواره تلاش شده است که تجهیزات با بهره گیری از آخرین فناوری‌ها به روز رسانی شود.

دریادار ایرانی تصریح کرد: امروز خوشحالیم که توانسته‌ایم از همه آنچه حاصل دسترنج و زحمات صنایع دفاعی کشور و همه توانمندی فنی و علمی کشور است، تجهیزاتی آماده کردیم که این آمادگی موجب افزایش سطح بازدارندگی خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در ادامه با حضور پر قدرت در آبراه‌ها ضمن برقراری امنیت و ایمنی دریایی و پشتیبانی از شاهرگ اقتصادی کشور و خطوط کشتیرانی و نفتکش، در حوزه دیپلماسی دفاعی موفق عمل کرده است.

وی افزود: هم اکنون همرزمان من در عمق اقیانوس‌ها و در صحنه‌های بین المللی حضور موفقی داشته اند و اقتدار را به نمایش گذاشته اند و امیدواریم با همین تلاش شبانه روزی به دنبال اجرایی شدن فرامین فرماندهی معظم کل قوا هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم با اقتدار در صحنه‌های بین المللی در حوزه‌های دیپلماسی و به ویژه اجرایی نمودن سیاست‌های توسعه اقتصاد دریامحور کشور نقش آفرینی داشته باشیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین