کد خبر: ۸۹۶۶۴۸
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۵

بررسی فنی؛ استقلال می‌توانست در دو جام بجنگد؟

استقلال در مصاف با مس رفسنجان دو بر صفر شکست خورد تا شانس قهرمانی در جام حذفی این فصل را از دست بدهد.
بررسی فنی؛ استقلال می‌توانست در دو جام بجنگد؟
آفتاب‌‌نیوز :

بعد از شکست دو بر صفر استقلال در برابر مس رفسنجان محمد نوازی دستیار جواد نکونام در کنفرانس خبری گفت: استقلال توانایی جنگیدن در دو جام را ندارد. منظور محمد نوازی این بود که استقلال از نظر مهره آنقدر قوی نیست که همزمان برای قهرمانی در دو جام بجنگد.

این حرف محمد نوازی به طور حتم دیدگاه سرمربی تیم استقلال بوده است. می‌خواهیم این پرسش را مطرح کنیم آیا استقلال از نظر بازیکن در مضیقه است و همان طور که محمد نوازی گفته است توانایی جنگیدن در دو جام را ندارد؟

استقلال پیش از بازی با مس در رفسنجان از سد تیم سپاهان عبور کرد و پیش بینی می‌شد در رفسنجان هم تیم مس را شکست دهد. اما آنچه که دیدیم مس پا به پای استقلال بازی کرد و در جا‌هایی هم بهتر بود و در نهایت دو بر صفر به پیروزی رسید. البته باید گفت در این بازی اتفاقات به سود استقلال نبود. صالح حردانی پنالتی را به دستان حامد لک کوبید و کمک داور شاخص ایرانی آفساید محمد منتظر را اعلام نکرد تا این بازیکن گل دوم مس را به ثمر برساند.

اشاره به یک نکته مهم ما را به پاسخ این سوال می‌رساند.

جواد نکونام برای بازی با مس ۴ تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کرد که به نظر می‌رسد این ۴ تغییر به خاطر بها دادن به بازیکنان روی نیمکت و هم چنین استراحت به برخی از مهره‌های کلیدی تیمش به خاطر فشردگی بازی‌های لیگ برتر بود. بدین ترتیب که آرمان رمضانی در خط حمله جای گوستاوو را گرفت. امید حامدی فر به جای مهدی مهدی پور به میدان رفت. ایمان سلیمی استراحت کرد تا به جای او محمد حسین مرادمند بازی کند و جعفر سلمانی هم در ترکیب استقلال جای ابوالفضل جلالی را گرفت.

نزدیک به ۴۰ درصد تغییر در ترکیب استقلال برای بازی با مس به نسبت بازی با سپاهان! اگر استقلال یارای جنگیدن در دو جام را داشت باید تیم استقلال در بازی با مس همانند بازی با سپاهان بازی می‌کرد، اما در عمل دیدیم مهره‌های روی نیمکت که به ترکیب تیم اضافه شده بودند، نتوانستند استقلال را به نتیجه‌ی مطلوب در این بازی برسانند و استقلال در نهایت یکی از جام‌های قهرمانی در فصل جاری را از دست داد.

البته لیست استقلال پر است، اما اشاره سرمربی استقلال به کیفیت بازیکنان است. خیلی از بازیکنانی که این فصل در ترکیب استقلال به میدان می‌آیند در ترکیب تیم ساپینتو نیمکت نشین بوده اند یا کمتر بازی کرده اند و این نشان می‌دهد، عملکرد جواد نکونام در استقلال قابل دفاع است. بطوریکه در ابتدای فصل باشگاه خطاب به این مربی گفته بود از او جام قهرمانی نمی‌خواهد و حتی اگر در لیگ برتر چهاردهم هم شود، از او حمایت خواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین