کد خبر: ۸۹۶۶۵۱
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹

یک پرسپولیسی عامل اصلی باخت استقلال/ درخشش لک چطور باعث برد مس شد؟

حامد لک با درخشش در جام حذفی نقش اصلی را در شکست و حذف استقلال ایفا کرد.
یک پرسپولیسی عامل اصلی باخت استقلال/ درخشش لک چطور باعث برد مس شد؟
آفتاب‌‌نیوز :

استقلال در قدم اول در جام حذفی باخت و از دور مسابقات کنار رفت. بازی با مس رفسنجان در خانه حریف یک بازی آسان نبود و استقلال به عنوان صدرنشین لیگ برتر دست بالاتر را برای پیروزی داشت.

این مسابقه مطابق پیش‌بینی‌ها و انتظارات آغاز شد و این استقلال بود که خیلی زودتر صاحب فرصت گلزنی شد. استقلال در این فصل خیلی بازی‌ها را به شکل اقتصادی و با یک گل پیروز شده و با توجه به قدرت دفاعی این تیم که صاحب بهترین خط دفاع لیگ است، اگر در مسابقه‌ای گل بزند شانس زیادی برای حفظ گل و پیروزی دارد.

ضمن اینکه هر بار استقلال در این سال‌ها صاحب ضربه پنالتی شده - بخصوص در استان کرمان! - با حضور کوین یامگا این ضربه به گل تبدیل و خیلی‌ها گرفتن پنالتی برای استقلال را مساوی گل زنی می‌دانند. یامگا مصدوم شد و استقلال به آوردگاه رفسنجان رسید.

در همان دقایق ابتدایی مسابقه داور یک پنالتی برای استقلال اعلام کرد و خیلی‌ها با توجه به پیشینه این تیم، تابلوی نتیجه را در ذهن خود با یک گل به نفع میهمان تنظیم کردند! اما در عمل یک پرسپولیسی مانع گلزنی استقلال شد...

حامد لک بعد از سال‌ها حضور در سطح اول فوتبال ایران به پرسپولیس آمد و دو فصل کاملاً متفاوت در این تیم را سپری کرد. در فصل اول لک بسیار مطمئن و درخشان بود، اما در فصل دوم تزلزل لک باعث شد جایگاهش را از دست بدهد و بیرانوند برگردد.

به طور طبیعی با بازگشت بیرانوند، لک از پرسپولیس باید می‌رفت. او به رفسنجان رفت و حالا در دومین فصل حضور در این باشگاه دوباره مقابل استقلال می‌ایستاد. استقلال که اگر آن پنالتی را گل می‌کرد - آن هم در شروع مسابقه - دیگر گل زدن به این تیم و مساوی کردن بازی کار بسیار سختی بود.

حامد لک با مهار آن پنالتی نه فقط تیمش را در مسابقه نگه داشت بلکه باعث شد روحیه استقلالی‌ها به شدت نزول کرده و آن‌ها دستپاچه شروع به حملات احساسی روی دروازه مس کنند. این بازی احساسی و این عدم تمرکز ناشی از هدر رفتن پنالتی باعث شد روزنه‌های خط دفاعی استقلال بازتر و تیم مس بتواند با هوشیاری از این فاصله‌ها استفاده و به گل برتری برسد.

از آنجا به بعد نقش حامد لک پررنگ‌تر شد و او با اعتماد به نفس و خونسردی تمام حملات استقلال را به خوبی دفع یا مهار کرد. هرچه به پایان مسابقه نزدیک‌تر شدیم شانس مس برای پیروزی بیشتر شد و فشار حملات استقلال بیشتر و فاصله بین مدافعان استقلال هم بیشتر شد تا مس دوباره از همین منطقه به گل دوم برسد و کار را تمام کند!

به این ترتیب حامد لک علاوه بر مهار پنالتی و حملات استقلالی‌ها در باز شدن خط دفاعی این تیم و زدن گل‌های تیمش نیز تاثیر مستقیمی داشت و بدون تردید مرد اول مس در این برد بزرگ بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین