کد خبر: ۸۹۶۹۳۰
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸
تبلیغات

بهترین هواکش دستشویی، قوی و کم صدا + راهنمای تخصصی قبل از خرید

هترین هواکش دستشویی کدام است؟ آیا هر نوع هواکش برای نصب در هر نوع فضای ساختمانی از قبیل سرویس بهداشتی و یا حمام مناسب است؟ لازم است که هواکش مورد نیاز خود را با توجه به محل نصب، حجم اتاق و نوع کارکرد به شکل دائمی و یا موقتی و… تهیه کنید
بهترین هواکش دستشویی، قوی و کم صدا + راهنمای تخصصی قبل از خرید
آفتاب‌‌نیوز :

هواکش دستشویی قطعه‌ای ساده، اما کلیدی در فضای خانگی شما است. حضور هواکش باعث گردش هوای سرویس بهداشتی و جلوگیری از ورود بوی نامطبوع به داخل خانه خواهد شد. با این وجود بهترین هواکش دستشویی کدام است؟ آیا هر نوع هواکش برای نصب در هر نوع فضای ساختمانی از قبیل سرویس بهداشتی و یا حمام مناسب است؟

خیلی‌ها از عملکرد بی‌اثر و یا کارکرد با صدای بلند هواکش ناراضی هستند. چرا که احتمالا در عین سادگی حین خرید و نصب به جزئیات کافی توجه نکرده‌اند و حالا از شرایط مناسب تهویه در سرویس بهداشتی خانه برخوردار نیستند. با توجه به توصیه کارشناس مس باران لازم است که هواکش مورد نیاز خود را با توجه به محل نصب، حجم اتاق و نوع کارکرد به شکل دائمی و یا موقتی و… تهیه کنید. در این مقاله قصد داریم تا از نکته‌هایی هر چند ساده، اما کلیدی از روش انتخاب هواکش مناسب دستشویی و دیگر فضا‌های ساختمانی صحبت کنیم.

نکته‌هایی برای انتخاب هواکش مناسب دستشویی

نکته‌های خرید هواکش دستشویی

چنانچه قصد خرید هواکش را دارید و در این میان با انواع مدل‌ها از برند‌های مختلف بازار روبه‌رو هستید، بهتر است تا قدم به قدم انتخاب خود را هر چه بهینه‌تر کنید. برند‌های تولیدکننده هواکش دستشویی متنوع هستند و در حال حاضر هواکش دمنده یکی از بهترین‌های بازار محسوب می‌شود. (برای خرید و استعلام قیمت هواکش دمنده می‌توانید به وبسایت مس باران مراجعه کنید.).

اما حتی در سبد محصولات دمنده با طیف متنوع از انواع هواکش روبرو هستیم. طبق توصیه گروه مس باران لازم است تا حین انتخاب هواکش مناسب دستشویی این موارد را در نظر بگیرید:

۱- محل نصب هواکش را بررسی کنید:

از پنجره تا سقف شرایط نصب هواکش متفاوت است. از طرفی ابعاد محل نصب در انتخاب شما نقش دارد. عموم هواکش‌های دستشویی و در کل فضای خانگی را در اندازه‌های استاندارد ۱۵ و یا ۱۰ سانت تولید می‌کنند. VBX-۱۰ به همراه VBX-۱۵ دو هواکش دمنده هستند که در ابعاد ۱۰ و ۱۵ سانت تولید شده‌اند و لازم است تا با بررسی محل نصب، هواکش دستشویی در اندازه مناسب را تهیه کنید.

۲- میزان هوادهی مورد نیاز را تخمین بزنید:

برای فضای مورد نظر به چه مقدار جریان هوا نیاز دارید؟ برای محاسبه این مقدار باید مساحت و حجم اتاق را بررسی کنید. به عنوان مثال برای جریان هوای یک سالن غذاخوری رستوران به هواکش با قدرت ۵ الی ۱۵ بار نیاز دارید. اما این مقدار برای فضای کوچک سرویس بهداشتی خانه بسیار کمتر است.

مقدار هوادهی علاوه بر ابعاد فضا به نوع کاربری فضا نیز وابسته است. چرا که قطعاً حجم تبادل هوا از پذیرایی خانه و آشپزخانه متفاوت است. از طرفی تبادل هوای آشپزخانه صنعتی، سرویس بهداشتی عمومی، فضا‌های فروشگاهی، مدارس، فضا‌های کارگاهی، رستوران‌ها، کلینیک‌ها، مساجد، نانوایی‌ها، بانک‌ها و مراکز عمومی، نجاری‌ها و… با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین مهم است که هواکش مورد نظر خود را با توجه به نوع کاربری محیط انتخاب کنید.

در این مقاله قصد داریم تا بهترین هواکش دستشویی و یا در کل فضا‌های خانگی را انتخاب کنیم که در این صورت لازم است تا هواکش را با توجه به ابعاد محیط در نظر بگیرید.

۳- آیا لازم است که هواکش دائم کار کند:

هر هواکشی را نمی‌توانید به شکل دائمی راه‌اندازی کنید. هواکش‌های خانگی مانند هواکش دستشویی از نوع دائمی نیستند و نهایتاً برای ۲ الی ۳ ساعت کار متوالی استفاده می‌شوند. در صورت کار طولانی مدت موتور الکتریکی این هواکش‌ها داغ شده و می‌سوزد. توجه کنید که قابلیت دائم کار بودن لزوماً ویژگی مطلوب یک هواکش خانگی نیست. چرا که مدل‌های دائم کار دارای موتور‌های قوی و قدرت بالاتری هستند. در عین حال با قیمت بالاتری فروخته می‌شوند. اما به هر حال بعید است که برای نصب در محیط خانگی مانند هواکش دستشویی به مدل‌های دائم کار نیاز داشته باشید.

هواکش دمنده

۴- مقدار صدای هواکش را بررسی کنید:

همه هواکش‌ها حین کار صدا تولید می‌کنند؛ اما گاهی حجم این صدا فراتر از شرایط مناسب خانگی است. بی‌صدا بودن و یا بهتر بگوییم کم‌صدا بودن ویژگی ایده‌آل هواکش خانگی است. در سطح بازار مدل‌های متنوع از هواکش بی‌صدای خانگی عرضه شده است. سری محصولات دمنده از بهترین‌ها هستند که حجم صدای آن‌ها در حد استاندارد نصب فضا‌های ساختمانی طراحی شده است.

۵- هواکش با طراحی زیبا و رنگ مناسب تهیه کنید:

گاهی هواکش دستشویی در کنج فضا و دور از دید قرار دارد. در این صورت ظاهر و رنگ آن چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد. اما در بسیاری از مواقع خود هواکش تبدیل به بخشی از نمای محیط داخل سرویس بهداشتی می‌شود؛ لذا مهم است که این هواکش چه از نظر ظاهری و چه از نظر رنگ و فرم مناسب سرویس بهداشتی خانه شما و یا هر فضای دیگر ساختمانی باشد.

۶- به مصرف برق هواکش توجه کنید:

هواکش به ظاهر تجهیز ساده‌ای است؛ اما به یاد داشته باشید که در این قطعه یک موتور الکتریکی هر چند کوچک در حال کار کردن است. مصرف برق تجهیزات موتوری همواره بیشتر از دیگر تجهیزات است. بهترین هواکش دستشویی لزوماً کم‌مصرف‌ترین آن‌ها است. در غیر این صورت سر ماه با رقم قابل توجه صورتحساب برق روبرو خواهید شد. طبق توصیه گروه مس باران کافی است برچسب انرژی هر محصول را بررسی کنید. بهترین هواکش‌ها دارای مصرف انرژی سطح A و یا +A هستند. مصرف برق این مدل‌ها تا حدود ۶۰ درصد از باقی هواکش‌ها کمتر است. تمامی مدل‌های طراحی شده برند دمنده با برچسب انرژی سطح A عرضه شده‌اند.

سخن پایانی

برای انتخاب هواکش دستشویی با تنوع بزرگی از محصولات بازار رو به رو هستید، اما بهر حال توصیه می‌کنیم که این قطعه را با در نظر گرفتن ابعاد محیط سرویس بهداشتی ساختمان انتخاب کنید. در حال حاضر برند‌های متعددی در سطح بازار این محصول را عرضه کرده‌اند که در میان آن‌ها سری هواکش‌های دمنده از بهترین‌ها هستند.

محصولات دمنده برای تبادل هوا در هر محیط خصوصا هر نوع فضای سرویس بهداشتی از بهترین‌ها محسوب می‌شوند. این فن‌ها کم صدا با مصرف انرژی ناچیز یک ایده‌آل خوش قیمت برای تهویه سرویس بهداشتی خانه شما محسوب می‌شود. 

برای خرید محصولات دمنده با بهترین قیمت می‌توانید از طریق وبسایت مس باران (mesbaran.com) اقدام کنید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین