کد خبر: ۸۹۷۶۲۸
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۷

ستاد امر به معروف بیانیه‌ای درباره کنسرت علیرضا قربانی صادر نکرد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: بیانیۀ منتسب به این ستاد در خصوص ممنوعیت کنسرت علیرضا قربانی، بیانیه ستاد نبوده و در اصل گفت‌وگوی یکی از مطالبه‌گران مردمی با بنده است که در گروه‌های غیررسمی انعکاس داده شد، یکی از خبرگزاری‌ها هم بدون رعایت اخلاق و عدم توجه به منبع به عنوان بیانیه ستاد منتشر کرد.
ستاد امر به معروف بیانیه‌ای درباره کنسرت علیرضا قربانی صادر نکرد
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام محسن مظاهری با اشاره به بیانیه منتشر شده و منتسب به این ستاد در خصوص ممنوعیت کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان، اظهار کرد: ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر در این خصوص بیانیه‌ای صادر نکرده است. مشکل ایجاد شده صرفاً به خاطر عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها بود، لذا سکوت کردیم تا فضا آرام شود.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان ادامه داد: چند روز گذشته ناهماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی موجب اقدام به فروش بلیت کنسرت جناب آقای علیرضا قربانی قبل از طی مراحل قانونیِ اخذ مجوز از دستگاه‌های مربوطه شد که این اتفاق باعث لغو اجرا در شب اول شد.

مظاهری افزود: در همین راستا هم مدیر روابط عمومی وزارت ارشاد با انتشار متنی مبنی بر عذرخواهی از مردم شریف اصفهان به علت برگزار نشدن کنسرت به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها در شب اول، مطلب مذکور را پذیرفتند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان به متنی که در فضای مجازی از سوی ستاد امر به معروف منتشر شده است، اشاره کرد و گفت: این متن، بیانیه ستاد نبوده و در اصل گفت‌وگوی یکی از مطالبه‌گران مردمی با بنده است که در گروه‌های غیررسمی انعکاس داده شد، یکی از خبرگزاری‌ها هم بدون رعایت اخلاق و عدم توجه به منبع به عنوان بیانیه ستاد منتشر کرده و نسبت به این کار اقدامات قانونی انجام شده است.

او تصریح کرد: در گفت‌وگوی مذکور هیچ‌گونه موضع‌گیری نسبت به برگزاری یا عدم برگزاری اصل کنسرت انجام نشده و صرفاً به سؤالات طرح شده پاسخ داده شد و در مورد عدم دریافت مجوز تا آن لحظه اطلاع‌رسانی شد و در راستای پیگیری مطالبات مردمی خواستار اجرای قانونمند کنسرت‌ها با اخذ مجوز‌های لازم و با رعایت اقتضائات شرعی و قانونی شدیم.

مظاهری یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون بیش ۱۰۰ کنسرت از دستگاه‌های ذی‌صلاح استان مجوز گرفته و با نظارت دستگا‌های نظارتی ازجمله ستاد بدون حاشیه و مشکل مانند همین برنامه در حال اجرا، برگزار شده است.

او ادامه داد: در گفت‌وگوی منتشر شده و در پاسخ به این سؤال که نظر شما در مورد برگزاری برنامه آقای قربانی چیست، پاسخ دادم: «ما پذیرای آقای قربانی هستیم و برای ایشان احترام ویژه قائلیم و از ایشان برای اجرای برنامه دعوت می‌کنیم، اما با توجه به نظر علمای اصفهان، این اجرا با رعایت اقتضاء ارزش‌های استان اصفهان برگزار شود.» در واقع ستاد مشکلی با برگزاری کنسرت نداشته است، اما با توجه به سوءاستفاده شبکه‌های معاند و برخی غافلین داخلی از مسائل پیش آمده، تشخیص دادیم سکوت کنیم تا فضا آرام شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: به همۀ مسئولین توصیه می‌کنم به قوانینی که توسط خود ایشان ابلاغ می‌شود، احترام بگذارند تا مردم هم از آن‌ها الگوبرداری کنند و همه ضمن احترام به قوانین، ضامن اجرای آن نیز باشیم. البته مواردی هست که در فضای جلسات، کارشناسی و مطالبه‌گری خواهد شد که البته جای آن مباحث در فضای رسانه‌ای نیست.

مظاهری تصریح کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر در چارچوب ماده ۱ و ۱۶ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به وظایف نظارتی خود عمل کرده و در حمایت ازحقوق عامه، با موارد خلاف شرع و قانون برخورد قانونی خواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین