کد خبر: ۸۹۷۷۴۲
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۳
این اپلیکیشن صد‌ها میلیون دلار درآمد دارد و از سال آینده میلادی به سودآوری می‌رسد

پاول دورف: تلگرام ۹۰۰ میلیون کاربر دارد

مدیرعامل تلگرام در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که این پیام‌رسان از طریق کسب‌وکار تبلیغات و اشتراک‌های پریمیوم خود صد‌ها میلیون دلار درآمد دارد. «پاول دورف» گفت این اپلیکیشن اکنون ۹۰۰ میلیون کاربر دارد و از سال آینده میلادی به سودآوری می‌رسد.
پاول دورف: تلگرام ۹۰۰ میلیون کاربر دارد
آفتاب‌‌نیوز :

پاول دورف که در طول این سال‌ها به‌ندرت مصاحبه‌ای انجام داده است، به‌تازگی با فایننشال تایمز صحبت کرده و حرف‌های جالبی زده است. او می‌گوید در دو سال اخیر، پس از معرفی سیستم تبلیغات و اشتراک‌های پریمیوم، تلگرام به درآمدهای چندصد میلیون دلاری رسیده است.

به گزارش دیجیاتو، مدیرعامل تلگرام مدعی است که اگر این اپلیکیشن امسال به سودآوری نرسد، در سال آینده سودآور خواهد شد. او همچنین اعلام کرده که سرمایه‌گذاران بالقوه، تلگرام را بیش از 30 میلیارد دلار ارزش‌گذاری کرده‌اند. بااین‌حال، دورف فعلاً قصد فروش شرکت خود را ندارد و به‌دنبال عرضه عمومی سهام آن است.

تلگرام به‌دنبال عرضه عمومی سهام خود است

دورف توضیح داد: «دلیل اصلی اینکه شروع به درآمدزایی کردیم، این بود که می‌خواستیم مستقل باقی بمانیم. در صحبت کلی، ما [یک عرضه اولیه سهام (IPO)] را به‌عنوان روشی برای دموکراتیزه‌کردن دسترسی به ارزش‌های تلگرام قابل‌ملاحظه می‌دانیم.»

فایننشال تایمز به‌نقل از دو منبع آگاه می‌گوید تلگرام احتمالاً به‌دنبال عرضه سهام خود در بازار بورس آمریکاست، اما این اتفاق پس از رسیدن به نقطه سودآوری رخ خواهد داد. دورف از اظهارنظر پیرامون زمان IPO برای شرکت خود اجتناب کرد.

دورف در بخش دیگری از این مصاحبه گفت هزینه‌های سالانه برای هر کاربر فعال ماهانه در تلگرام کمتر از 70 سنت است. این اپلیکیشن که به‌زودی سیستم اشتراک‌گذاری درآمد با صاحبان کانال‌ها را راه‌اندازی می‌کند، قرار است در ادامه سال 2024 فرایندهای مدیریت محتوا در این اپلیکیشن را بهبود ببخشد و از مکانیزم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای رفع مشکلات احتمالی استفاده کند.

بااین‌حال، مدیرعامل تلگرام تأکید می‌کند که تا وقتی خط قرمزها زیر پا گذاشته نشده است، نباید مردم را به‌خاطر شیوه بیان عقایده‌شان کنترل کرد. او می‌گوید: «من به رقابت عقاید باور دارم. باور دارم که هر عقیده‌ای باید به چالش کشیده شود...وگرنه به‌سرعت به ورطه تمامیت‌خواهی فرو می‌افتیم.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین