کد خبر: ۸۹۷۸۰۸
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴

مهاجری: پاجوش‌های اصولگرا چهره‌هایی پرسروصدا و درعین‌حال احساسی هستند

«پاجوش‌ها در گفتمان اصولگرایی چهره‌هایی پرسروصدا و درعین‌حال احساسی هستند که روی کار آمدنشان هم چندان بد نیست؛ چراکه در نهایت عیار و توان آن‌ها هم برای مردم به شکل روشن‌تری مشخص خواهد شد.»
مهاجری: پاجوش‌های اصولگرا چهره‌هایی پرسروصدا و درعین‌حال احساسی هستند
آفتاب‌‌نیوز :

مهاجری گفت: اگرچه چهره‌های تندرو در تهران و برخی شهر‌ها توانسته‌اند به مجلس پیش‌رو راه پیدا کنند، اما این چهره‌ها صرفا چهره‌های پرسروصدایی هستند که در تلاش‌اند با حواشی، مجلس دوازدهم را در دست بگیرند.

محمد مهاجری در گفت‌وگویی مطرح کرد:

اگرچه چهره‌های تندرو در تهران و برخی شهر‌ها توانسته‌اند به مجلس پیش‌رو راه پیدا کنند، اما این چهره‌ها صرفا چهره‌های پرسروصدایی هستند که در تلاش‌اند با حواشی، مجلس دوازدهم را در دست بگیرند.

فردی مانند نبویان به عنوان رأی اول پایتخت، حتی صد هزار رأی پایین‌تر از آرای خود در انتخابات دو دور قبل کسب کرده است، بنابراین به گفته او این تصور غلط که اصولگرایان در تهران توانسته‌اند رأی بیشتری کسب کنند، کاملا غلط است.

دلیل روی‌کارآمدن اقلیت تندرو را فقدان مشارکت اکثریت مردم در انتخابات است.

مجلس پیش‌رو یقینا با مقبولیتی کمتر از مجلس یازدهم تشکیل خواهد شد.

وقتی ۶۰ درصد واجدین شرایط به این انتخابات نه گفته‌اند و از طرف دیگر با یک محاسبه نمایندگان مجلس دوازدهم به طور متوسط، هفت درصد کل جامعه ایران را نمایندگی می‌کنند»، نمی‌توان انتظار مجلسی قوی و مؤثر داشت.

روی سخنان و تذکر اخیر رهبری به این فرد بوده است که نشان می‌دهد مشی مجلس دوازدهم چگونه خواهد بود که سعی دارند با جنجال سیاسی و رسانه‌ای خود را در فضای کشور مطرح کنند.

امیدوارم در این مجلس اعتبارنامه هیچ نماینده، حتی تندترین نمایندگان هم لغو نشود تا عیار و توانایی آن‌ها سنجیده شود.

با این چند لیستی که اصولگرایان برای انتخابات ۱۱ اسفند ارائه کردند و به موازاتش تخریب شدید و بی‌سابقه‌ای که در چهره‌های اصولگرایی به وقوع پیوست و فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور را به‌شدت تحت تأثیر قرار داد، عملا اصولگرایان یک دینامیت را در میان خود منفجر کرده‌اند که به قیمت نابودی آن‌ها تمام خواهد شد.

رفتار کارنامه و عملکرد اصولگرایان در انتخابات مجلس دوازدهم ثابت کرد که آن‌ها حاضر نیستند ریسک حضور در یک انتخابات با مشارکت پررنگ را برای حضور در مجلس بپذیرند.

گفتمان اصولگرایی به‌تدریج از درون تهی شده است. تهی‌شدن گفتمان اصولگرایی مشخصا به انتخابات اسفند ۱۴۰۲ بازنمی‌گردد و از چند سال پیش این رویه آغاز شده است. خروجی کار اصولگرایان در این انتخابات آخرین بارقه‌های عقلانیت در گفتمان اصولگرایی را هم از بین برد.

از این به بعد ما با گفتمان اصولگرایی مواجه نیستیم، بلکه با اصولگرایان سروکار داریم.

فاتحه گفتمان اصولگرایی در انتخابات مجلس دوازدهم خوانده شد و از این پس ما با برخی چهره‌ها، آدم‌ها و چهره‌هایی مواجه خواهیم بود که فقط ژست و ظاهر گفتمان اصولگرایی را دارند، اما دیگر خبری از مبنای ایدئولوژیک مستحکم اصولگرایی در کنش‌ورزی و کنشگری سیاسی ایران پس از انتخابات مجلس دوازدهم نیست.

پاجوش‌ها در گفتمان اصولگرایی چهره‌هایی پرسروصدا و درعین‌حال احساسی هستند که روی کار آمدنشان هم چندان بد نیست؛ چراکه در نهایت عیار و توان آن‌ها هم برای مردم به شکل روشن‌تری مشخص خواهد شد.

منبع: شرق
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین