کد خبر: ۸۹۷۸۲۱
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۲

سکته پرندگان در چهارشنبه سوری شوخی نیست!

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: سکته پرندگان در چهارشنبه سوری اصلا شوخی نیست و موضوعی جدی است که باید به آن توجه کرد.
سکته پرندگان در چهارشنبه سوری شوخی نیست!
آفتاب‌‌نیوز :

رضا شکاریان اظهار کرد: اینکه می‌گویند سر و صداهای بسیار و ناگهانی در همه ایام از جمله چهارشنبه سوری سبب ناراحتی قلبی می شود، صرفا شامل انسان ها نیست و حیوانات و به ویژه پرندگان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

وی با تاکید بر اینکه صدای بسیار زیاد ترقه بازی در ایام خاص از جمله چهارشنبه سوری، آسیب های بسیاری را به دنبال دارد، اینگونه بیان کرد که این سر و صداها سبب سکته انسان ها هم می شود؛ چه برسد به پرندگان!

وی افزود: علاوه بر این، سالانه شاهد هستیم که گونه های گیاهی و حتی جانوری نیز از آسیب ها در چهارشنبه سوری در امان نیستند و این موضوع در درون شهرها و خارج از محیط شهری مشاهده شده است.

شکاریان با تاکید بر اینکه نباید سنت های گذشته را به اقدامات خطرناک تبدیل کنیم، ادامه داد: چهارشنبه سوری را به همان سبک و سیاق قدیمی انجام دهیم. در آن زمان خبری از این همه خطر و دینامیت و... نبود و این شب در امنیت و آرامش توسط خانواده ها سپری می شد.

وی گفت: حتی روشن کردن آتش نیز سبب آسیب رسیدن به خاک و از بین رفتن آن می شود اما در مقایسه با آسیب رسیدن به انسان ها، حیوانات و پوشش گیاهی، دفع افسد به فاسد محسوب می شود؛ لذا از مردم خواهش می کنیم به خاطر یک شب، این‌همه خسارت به بار نیاورند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین