کد خبر: ۸۹۷۸۶۵
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹

خزعلی در سازمان ملل: شاهد پیشرفت سریع زنان ایران هستیم

«شاهد پیشرفت سریع زنان ایران در دهه‌های پس از انقلاب اسلامی هستیم به یمن این استقلال و خودکفایی است که امروز در وطنم میزان مرگ و میر مادران ناشی از عوارض بارداری به ۲۳ در هر صد هزار نفر کاهش یافته است.»
خزعلی در سازمان ملل: شاهد پیشرفت سریع زنان ایران هستیم
آفتاب‌‌نیوز :

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در شصت و هشتمین نشست کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد گفت: شاهد پیشرفت سریع زنان ایران در دهه‌های پس از انقلاب اسلامی هستیم به یمن این استقلال و خودکفایی است که امروز در وطنم میزان مرگ و میر مادران ناشی از عوارض بارداری به ۲۳ در هر صد هزار نفر کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، وی در ادامه گفت: همه زنان باردار و شیرده ایرانی و فرزندان زیر هفت سال از بیمه رایگان برخوردار شده‌اند و مسائل بهداشتی و درمانی در سطح عالی نه فقط برای زنان کشورم بلکه برای زنان مهاجر به وفور عرضه می‌شود. دانشگاه علوم پزشکی ایران در زمره دانشگاه‌های نخست اینگونه خدمات در سطح بین‌الملل قرار گرفته است.

عدالت جنسیتی در آموزش تا ۹۷ درصد رشد یافته، ۶۰ درصد معلمان و ۴۰ درصد پزشکان متخصص ما را زنان تشکیل می‌دهند. در راستای محرومیت زدایی در یک سال گذشته سبد غذایی برای مادران باردار و کودکان دهک‌های درآمدی پایین کشور به صورت رایگان مقرر گردیده که تامین کننده مواد مغذی مورد نیاز و تنظیم شاخص رشد کودکان تحت نظر وزارت بهداشت است.

در راستای محرومیت زدایی دریک سال گذشته سبد غذایی برای مادران باردار و کودکان دهک های درآمدی پایین کشور به صورت رایگان مقررگردیده که تامین کننده مواد مغذی مورد نیاز وتنظیم شاخص رشد کودکان تحت نظر وزارت بهداشت می باشد.

از اولویت های معاونت زنان وخانواده، آموزش صحیح تغذیه برای ارتقای سلامت خانواده هاست که این امراز سوی کارگروه دانش آموزان در ١٠ استان کشورم آغاز گردیده است.

در پایان بر نگاه الهی و انسانی جهان شمول، برای اقدام فوری جهت رفع فقر وگرسنگی زنان مظلوم فلسطین تاکید می کنم ویادآور می شوم که وفاداری زنان به مقاومت پایان ناپذیر است اما اعتماد آنان به به مجامع بین المللی به سرعت در حال پایان است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین