کد خبر: ۸۹۸۱۶۸
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲

دستور کاهش سقف اعتبار ۴۰ هزار میلیارد تومانی کارگزاری ها

اکثر بانک‌های طرف قرار داد شرکت‌های کارگزاری به توقف تخصیص یا کاهش میزان اعتبار اعطایی به شرکت‌های کارگزاری نموده و در خواست تسویه اعتبارات تخصیص داده شده قبلی را داده اند.
دستور کاهش سقف اعتبار ۴۰ هزار میلیارد تومانی کارگزاری ها
آفتاب‌‌نیوز :

عظیم ثابت دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، در نامه‌ای به مجید عشقی، ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار خبر از کاهش سقف اعتبارات کارگزاری‌ها از ۱۶۰ هزار میلیارد تومان به ۴۰ هزار میلیارد تومان داده است.

در این نامه آمده است: مطابق مستندات واصله از شرکت‌های کارگزاری، اکثر بانک‌های طرف قرار داد این شرکت‌ها نظیر سامان، تجارت، شهر، ملی و پارسیان به صورت ناگهانی اقدام به توقف تخصیص یا کاهش میزان اعتبار اعطایی به شرکت‌های کارگزاری نموده و درخواست تسویه اعتبارات تخصیص داده شده قبلی را دارند.

شایان ذکر است بر اساس آخرین اطلاعات در دسترس این کانون، مجموع اعتبارات اعطایی فعلی بانک‌ها در صنعت کارگزاری حدود ۴۰ همت، مجموع حقوق صاحبان سرمایه شرکت‌های کارگزاری بر اساس آخرین صورت‌های مالی حسابرسی شده حدود ۳۹ همت و میانگین ضریت تعباری صنعت کارگزاری حدود ۳.۹ می‌باشد؛ بنابراین صنعت کارگزاری علی رغم داشتن حسن سابقه در تسویه دیون خود به شبکه بانکی کشور، تنها از حدود یک چهارم ظرفیت قانونی خود استفاده نموده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین