کد خبر: ۸۹۸۴۲۱
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹

قهرمانی تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران در جام پیروزی ترکیه

تیم منتخب کشتی فرنگی نوجوانان ایران با کسب ۶ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز و تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران نیز با کسب ۵ مدال طلا، ۴ نقره و یک برنز به عنوان قهرمانی رقابت‌های بین المللی کشتی جام پیروزی ترکیه دست یافتند.
قهرمانی تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران در جام پیروزی ترکیه
آفتاب‌‌نیوز :

رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام پیروزی ترکیه روزهای ۲۲ لغایت ۲۴ اسفندماه در شهر آنتالیا برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط احمد بدرالدینی در وزن ۴۵ کیلوگرم، علیرضا امیری در وزن ۴۸ کیلوگرم، امیرعلی حیدری در وزن ۵۵ کیلوگرم، ابوالفضل شیری در وزن ۶۰ کیلوگرم، امیرمهدی سعیدی نوا در وزن ۶۵ کیلوگرم،‌ دانیال ایزدی در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال طلا، محمدباقر عزیزی در وزن ۶۰ کیلوگرم و محمد کاظمی در وزن ۷۱ کیلوگرم به مدال نقره، حسین قادری در وزن ۴۸ کیلوگرم، سید ایمان حسینی در وزن ۵۵ کیلوگرم، علیرضا محمدحسینی در وزن ۸۰ کیلوگرم و عرشیا میرزاجانی در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

نوجوانان فرنگی کار کشورمان با کسب ۱۲ مدال رنگارنگ عنوان قهرمانی این مسابقات را نیز از آن خود کردند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم احمد بدرالدینی در دور اول مقابل کشتی گیری از قرقیزستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم دیگر نماینده قرقیزستان را مغلوب کرد و در دیدار مرحله نیمه نهایی نیز مقابل حریف خود به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد.  وی در دیدار پایانی با شکست حریف آذربایجانی خود به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۴۸ کیلوگرم حسین قادری در دیدار نخست مقابل نماینده قزاقستان به برتری دست یافت. وی پس از شکست در دیدار نیمه نهایی راهی رده بندی شد. قادری در این دیدار مقابل حریف خود پیروز شد و به مدال برنز رسید.

علیرضا امیری در دور اول کشتی گیری از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. وی پس از پیروزی در مرحله نیمه نهایی راهی فینال شد. امیری در فینال با برتری مقابل حریف خود صاحب گردن آویز طلا شد.

در وزن ۵۱ کیلوگرم آرمین قولی گله در دور نخست مقابل کشتی گیر آذربایجانی که قهرمان جهان بود، مغلوب شد. و از دور رقابت ها کنار رفت.

حسین ابراهیمی در مبارزه نخست خود به پیروزی رسید اما در کشتی دوم مقابل حریف خود شکست خورد و به گروه بازنده ها رفت و توانست با شکست حریف خود به دیدار رده بندی راه یابد. وی در این دیدار مقابل حریف خود مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم امیرعلی حیدری در دور نخست کشتی گیری از ترکیه را از پیش رو برداشت. وی در در بعد مقابل نماینده قرقیزستان به برتری دست یافت. حیدری با غلبه بر حریف خود در نیمه نهایی به فینال رسید. حیدری در دیدار نهایی پیروز و به مدال طلا رسید.

سید ایمان حسینی مقابل کشتی گیری از قزاقستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل حریفی از قرقیزستان مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. این کشتی گیر در دیدار رده بندی مقابل حریف خود به برتری رسید و به صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم ابوالفضل شیری در دور اول مقابل حریف خود به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل نماینده ترکیه به برتری دست یافت و در کشتی سوم خود نیز به پیروزی رسید. شیری در دور بعد کشتی گیری از قزاقستان راشکست داد.

میرمحمدباقر عزیزی در دور اول مقابل نماینده هلند پیروز شد. وی در دور دوم مقابل کشتی گیری از ترکیه به برتری دست یافت. عزیزی در دور سوم نیز حریفی از آذربایجان را شکست داد.

دو نماینده کشورمان در دیدار فینال به مصاف هم رفتند که شیری به برتری دست یافت و به مدال طلا رسید. عزیزی نیز صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمهدی سعیدی نوا در دور اول کشتی گیری از ترکیه را مغلوب کرد. وی با پیروزی مقابل حریفی دیگر از ترکیه راهی فینال شد. سعیدی نوا در فینال حریف خود را شکست داد و صاحب گردن آویز طلا شد.

در وزن ۷۱ کیلوگرم محمد کاظمی در دیدار نخست کشتی گیری از مجارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد نیز مقابل حریف خود به برتری دست یافت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار نهایی مقابل کشتی گیر آذربایجان مغلوب و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۰ کیلوگرم، علیرضا محمدحسینی در دور اول مغلوب کشتی گیری از تاجیکستان شد. امیرسام محمدی دیگر کشتی گیر کشورمان در این وزن در دور نخست کشتی گیری از آذربایجان را شکست داد. وی در دور دوم مغلوب دیگر کشتی گیر آذربایجان شد. محمدحسینی در گروه شانس مجدد حریف خود را شکست داد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به پیروزی رسید و به مدال برنز دست پیدا کرد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم، دانیال ایزدی در مبارزه نخست مقابل عرشیا میرزاجانی دیگر نماینده کشورمان به پیروزی رسید. ایزدی در دور بعد نماینده آذربایجان را مغلوب کرد. وی پس از برتری مقابل حریف خود در نیمه نهایی به فینال راه پیدا کرد. ایزدی در دیدار نهایی با غلبه مقابل حریفش به مدال طلا رسید. میرزاجانی نیز با توجه به فینالیست شدن ایزدی در گروه شانس مجدد با پیروزی مقابل حریفان به دیدار رده بندی رفت. وی در دیدار رده بندی مقابل حریف خود به پیروزی دست یافت و به برنز رسید.

همچنین تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران نیز در پایان این رقابت ها با کسب ۵ مدال طلا، ۴ نقره و یک برنز به عنوان قهرمانی رسید.

در پایان این مسابقات آزادکاران نوجوان ایران توسط سام ارشد در وزن ۵۱ کیلوگرم، سبحان اسمی در وزن ۷۱ کیلوگرم، رضا افشار در وزن ۸۰ کیلوگرم، امیررضا علیپور در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیرحسین نقدعلی پور در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال طلا، محمد امین ساقی در وزن ۴۵ کیلوگرم، امیرحسین محمدی مقدم در وزن ۴۸ کیلوگرم، سام سیار در وزن ۵۵ کیلوگرم، کامران فضلی در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال نقره و اهورا خاطری در وزن ۵۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

آزادکاران نوجوان ایران در این مسابقات با کسب ۱۰ مدال رنگارنگ بعنوان قهرمانی دست یافتند.

در وزن ۴۵ کیلوگرم محمدامین ساقی در دورهای اول و دوم مقابل کشتی گیرانی از کشورهای ترکمنستان، ترکیه و آذربایجان به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله مقابل حریفی از ترکیه پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. ساقی در دیدار نهایی مغلوب حریف قرقیزستانی شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۴۸ کیلوگرم امیرحسین محمدی مقدم در دور اول مقابل حریفی از قرقیزستان به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز کشتی گیری از قرقیزستان را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد. محمدی در فینال مغلوب کشتی گیری از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۵۱ کیلوگرم سام ارشد در مبارزه نخست خود با نتیجه ۱۰ بر صفر حریفی از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله کشتی گیری از قرقیزستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. ارشد در دیدار پایانی کشتی گیر آذربایجان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم ابوالفضل کوشکی در دور نخست مقابل حریف قرقیزستان مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت. اهورا خاطری در دورهای اول و دوم کشتی گیرانی از ترکمنستان را شکست داد.

سام سیار در مبارزه نخست مقابل حریفی از کشور ترکیه به برتری دست یافت. وی در دور بعد مقابل دیگر نماینده ترکیه به پیروزی رسید. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل اهورا خاطری دیگر نماینده کشورمان با نتیجه ۶ بر ۲ به پیروزی رسید و راهی فینال شد. سیار در فینال مغلوب کشتی گیری از آذربایجان شد و به مدال نقره بسنده کرد.

خاطری نیز در دیدار رده بندی مقابل حریف خود پیروز شد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۶۰ کیلوگرم کامران فضلی در دور نخست نماینده آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل کشتی گیری از انگلیس به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نماینده کشور ترکیه را از پیش رو برداشت و فینالیست شد. فضلی در دیدار پایانی مقابل حریف قرقیزستانی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم ماهان کاووسی در دور اول مقابل حریفی از قرقیزستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم به کشتی گیری از ترکیه باخت. کاووسی در گروه شانس مجدد حریف خود را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه پیدا کرد. وی در این دیدار مغلوب حریف خود شد و در جایگاه پنجم قرار گرفت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم سبحان اسمی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل کشتی گیری از ترکیه به برتری دست یافت. وی در دور سوم دیگر نماینده ترکیه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی با شکست کشتی گیر قرقیزستانی به دیدار فینال راه یافت. اسمی در این دیدار از سد حریف مجارستانی گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۰ کیلوگرم رضا افشار در دور نخست مقابل حریفی از ترکیه به برتری دست یافت. وی با برتری مقابل کشتی گیری از ترکیه فینالیست شد. افشار در فینال حریف آذربایجانی خود را مغلوب و صاحب گردن آویز طلا شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیررضا علیپور در مبارزه نخست حریفی از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی با برتری مقابل حریفی از مجارستان به دیدار نهایی راه پیدا کرد. علیپور در فینال با برتری مقابل حریف خود طلایی شد.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امیرحسین نقدعلی پور در مبارزه نخست حریفی از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم کشتی گیری از آذربایجان را شکست داد. نقدعلی پور در دور سوم حریفی از ترکیه را مغلوب کرد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز دیگر کشتی گیر ترکیه را شکست داد و راهی فینال شد. نقدعلی پور در فینال مقابل حریفی از آذربایجان به برتری دست یافت و طلایی شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین