کد خبر: ۸۹۸۴۵۰
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۴

آمریکا دسترسی یمنی‌ها به موشک‌های هایپرسونیک را رد کرد

مشاور کاخ سفید گزارش‌ها درباره دسترسی نیرو‌های حوثی یمن به موشک و سلاح‌های هایپرسونیک را رد کرد
آمریکا دسترسی یمنی‌ها به موشک‌های هایپرسونیک را رد کرد
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش خبرگزاری آمریکایی اطلس نیوز، کاخ سفید ادعای دسترسی نیرو‌های حوثی یمن به موشک و سلاح‌های مافوق صوت را رد کرد.

«جان کربی»، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که هیچ نشانه‌ای مبنی بر دسترسی نیرو‌های حوثی یمن به سلاح‌های مافوق صوت وجود ندارد. این مقام آمریکایی گزارش رسانه‌های دولتی روسیه را نادرست خواند.

ادعای دسترسی نیرو‌های یمنی به تسلیحات مافوق صوت یا به اصطلاح هایپرسونیک در ابتدا توسط خبرگزاری روسی اسپوتنیک مطرح شد. اسپوتنیک گزارش داد که «نیرو‌های یمن، موشکی را با موفقیت آزمایش کردند که می‌تواند به سرعت ۸ ماخ برسد و با سوخت جامد نیرو می‌گیرد» در ادامه این گزارش گفته شده بود که یمن قصد دارد تولید این موشک‌های هایپرسونیک را در داخل و برای استفاده در حملات در دریای سرخ و عرب و خلیج عدن و همچنین علیه اهدافی در اسرائیل آغاز کند.

این گزارش‌ها در حالی مطرح شده که شب گذشته رهبر انصار الله یمن تاکید کرده بود که از آغاز نبرد طوفان الاقصی ۷۳ کشتی و ناو رزمی را هدف قرار دادیم و عملیات‌های ما با قدرت ادامه خواهد داشت.

عبدالملک الحوثی تصریح کرد که این هفته ۱۲ کشتی را در جریان عملیات‌های خود در حمایت از ملت فلسطین و غزه هدف قرار دادیم.

وی افزود: به لطف و کمک خداوند، در حال جلوگیری از عبور کشتی‌های مرتبط با دشمن صهیونیستی حتی از اقیانوس هند و آفریقای جنوبی به سمت دماغه امید نیک هستیم.

الحوثی اظهار داشت که این یک گام مهم، پیشرفته و بزرگ است و ما عملیات‌های خود در اقیانوس هند و آفریقای جنوبی به سمت دماغه امید نیک را آغاز کرده‌ایم.

رهبر انصار الله یمن تاکید کرد که ما ممنوعیت عبور کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی حتی از طریق اقیانوس هند در مسیر مجاور آفریقای جنوبی به سمت اراضی اشغالی را اعلام می‌کنیم.

عبدالملک الحوثی اظهار داشت که آمریکا هر کاری هم بکند، نمی‌تواند ما را از پشتیبانی ملت فلسطین در غزه بازدارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین