کد خبر: ۸۹۸۵۸۶
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵

افزایش ۴/۹ درصدی تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی؛ صدور ۱۵۷ میلیون برگه جریمه در سال جاری

رئیس پلیس راهور فراجا می‌گوید که در ۱۰ ماهه سال جاری جان‌باختگان حوادث رانندگی ۴/۹ درصد افزایش داشته است.
افزایش ۴/۹ درصدی تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی؛ صدور ۱۵۷ میلیون برگه جریمه در سال جاری
آفتاب‌‌نیوز :

سردار سید تیمور حسینی رئیس پلیس راهور فراجا در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح عملکرد پلیس پرداخت.

رئیس پلیس راهور فراجا به اهم ماموریت‌های پلیس در راستای مدیریت ترافیک و کاهش تصادفات و تلفات رانندگی اشاره و تصریح کرد: حوزه ترافیک یک حوزه ویژه و منحصر به فرد است که در زندگی تک تک مردم موثر است.

وی با نام بردن از روسای اسبق پلیس راهور فراجا از همراهی مجلس و دولت با پلیس راهور تشکر کرد.

سردار حسینی در ادامه به افزایش ۰/۷ درصدی جمعیت پرداخت و گفت: تعداد وسایل نقلیه ۴/۸ درصد افزایش داشته و کل تردد اعم از سبک و سنگین ۶/۶ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: تردد در جاده‌ها ۵/۱ درصد، در معابر شهری ۶/۹ درصد و همچنین تعداد گواهینامه و در اصل کاربران ترافیک ۶/۶ درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهور فراجا در ادامه به تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی در ۱۰ ماهه سال جاری پرداخت و گفت: تعداد جان‌باختگان ۴/۹ افزایش داشته و متاسفانه ۱۷ هزار و ۱۷۷ نفر در ده ماهه در تصادفات جان خود را از دست داده و با ۸۰۵ نفر بیشتر افزایش ۴/۹ درصدی را داشتیم.

وی افزود: عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه سه عامل اصلی وقوع تصادفات با ۶۰ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۲۵۶۱۳۱ دستگاه نوشماره به شبکه حمل و نقل اضافه شده و کاهش ۲ درصدی داشته است، ادامه داد:تعداد نقل و انتقال هم ۵۱۰۴۱۳۶ دستگاه بوده است که کاهش ۷ درصدی داشته است؛ همچنین ۱۵۳۳۴۲۱ جلد انواع گواهینامه جدید الصدور صادر شده که ۸ درصد افزایش داشته است.

سردار حسینی افزود:تعداد گواهینامه جدید الصدور، تعویضی و المثنی ۲۱۵۴۳۲۳ جلد بوده که ۱۵ درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه برخورد با تخلفات و انضباط بخشی جزو مأموریت اصلی پلیس راهور قرار دارد تصریح کرد: برخورد با هنجارشکنی و بی نظمی و تخلفات رانندگی که موجب گره ترافیکی و در وهله دیگر زمینه ساز تصادفات می‌شود در برنامه پلیس راهور قرار دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین