کد خبر: ۸۹۸۸۳۷
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۸

راهکارِ لاکچری ایرلاین‌ها برای افزایش چندبرابری نرخ بلیت هواپیما

طبق گفته رییس سازمان هواپیمایی کشوری بلیت بیزنس هواپیما‌ها نرخ مصوب ندارد و همین باعث شده تعداد صندلی‌های بیزنس در یک هواپیما افزایش پیدا کند.
راهکارِ لاکچری ایرلاین‌ها برای افزایش چندبرابری نرخ بلیت هواپیما
آفتاب‌‌نیوز :

یکی از مسائل پرابهام فروش بلیت هواپیما، قیمت‌گذاری صندلی‌های بیزنس است و از آنجایی که قیمت بلیت صندلی‌های بیزنس گران‌تر از صندلی‌های اکونومی بوده، همین عامل گران‌فروشی بلیت از سوی برخی از ایرلاین‌ها با برچسب بیزنس بوده در حالی که خبری از صندلی بیزنس نیست.

اما به تازگی برخی از ایرلاین‌ها برای افزایش قیمت بلیت هواپیما و فروش بلیت خارج از نرخ مصوب، با تغییر چیدمان صندلی‌های تعدادی از هواپیما‌های شرکت، تمام هواپیما را به بیزنس تبدیل کردند و بلیت همین هواپیما در مسیری مانند تهران- کیش به قیمت ۵ میلیون تومان به فروش می‌رود! 

محمد محمدی‌بخش، رییس سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره این اقدام برخی از شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: هواپیما‌هایی در برخی از شرکت‌های هواپیمایی فعال هستند که با تغییر چیدمان، تمام صندلی‌های آن به بیزنس تغییر کرده‌است. این اقدام براساس قوانین و مقررات ایکائو انجام می‌شود و هر هواپیمایی اسنادی دارد که طبق آن می‌توانند چیدمان صندلی‌ها را تغییر دهند.

وی با تاکید بر اینکه از لحاظ فنی امکان انجام این تغییرات وجود دارد، ادامه داد: طراحی هواپیما توسط کارخانه سازنده آن انجام می‌شود و براساس همان طراحی می‌توان چیدمان صندلی را تغییر داد و سازمان هواپیمایی این اجازه را می‌دهد که براساس چیدمان ثبت شده در اسناد هواپیما، صندلی‌ها به بیزنس یا اکونومی تغییر داده شوند. 

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: باید توجه داشت هواپیمایی که تمام صندلی‌های آن بیزنس است به همین شکل وارد ایران شده و با توجه به شرایط سفر، تقاضا‌هایی هم برای خرید بلیت این هواپیما‌ها وجود دارد. 

محمدی‌بخش درباره قیمت بلیت صندلی‌های بیزنس اظهار داشت: در حال حاضر به طور عمده بخشی از صندلی‌های هواپیما‌ها حدود ۵ تا ۱۰ بیزنس هستند که این تعداد محدود مشمول قیمت مصوب نمی‌شوند. تا کنون به موضوع تعیین قیمت برای بلیت صندلی‌های بیزنس ورود نکرده بودیم

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین