کد خبر: ۸۹۹۰۱۱
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۳

دستگیری سارقان آجیل و خشکبار

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری ۲سارق اماکن خالی از سکنه و اعتراف به ۶ فقره سرقت و کشف اموال مسروقه خبر داد.
دستگیری سارقان آجیل و خشکبار
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ محمد تقی سلطانی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع انواع سرقت‌، ایجاد ناامنی روانی برای سارقان و تقویت احساس امنیت مطلوب در سطح جامعه از مهم‌ترین اولویت‌‎های پلیس آگاهی است، اظهار کرد: در پی سرقت‌های متعدد از ساختمان‌های نیمه‌کاره و ایجاد جو ناامنی و نارضایتی بین شهروندان، مراتب به صورت ویژه در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت قرارگرفت.

وی به دستگیری ۲ نفر از سارقان سابقه‌دار و اعتراف به ۶ فقره سرقت و کشف اموال مسروقه اشاره کرد و افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با پیگیری سرنخ‌های به دست آمده از صحنه‌های سرقت و انجام تحقیقات میدانی در نهایت با هماهنگی قضائی طی یک عملیات منسجم پلیسی سارقان حین ارتکاب جرم دستگیر و پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قضایی متناسب روانه زندان شدند.

وی در پایان از شهروندان خواست ضمن توجه به هشدارهای پلیس، هرگونه مورد مشکوک را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری سارقان با ۱۱ فقره سرقت در مرند

 فرمانده انتظامی مرند از دستگیری ۲سارق اماکن خصوصی با ۱۱ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ علی اسدیان در تشریح جزئیات این خبر اعلام کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرستان مرند، موضوع سرقت‌ها به منظور شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستورکار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی شهرستان پس از بررسی‌های انجام شده و اقدامات اطلاعاتی و فنی، ۲سارق حرفه‌ای را شناسایی که پس از هماهنگی‌های قضائی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده به ۱۱فقره سرقت از اماکن خصوصی از جمله خانه باغ‌ها، ساختمان‌های نیمه‌کاره و غیره اعتراف کردند که پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی مرند از شهروندان خواست هشدارها و آموزش های پلیس را جدی گرفته و در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک مراتب را سریعاً با پلیس ۱۱۰ در میان بگذارند.

کشف خشکبار قاچاق در بستان‌آباد

 فرمانده انتظامی بستان آباد از کشف خشکبار خارجی قاچاق به ارزش ۴میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ محمدعلی نایب‌زاده در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر حمل خشکبار قاچاق با وسایط نقلیه عمومی، موضوع در دستورکار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: ماموران خودروی حامل کالای قاچاق را شناسایی و متوقف که در بازرسی آن تعداد ۴۶ گونی ۲۴ کیلویی گردو و تعداد ۱۶ حلب ۱۰ کیلوی بادام هندی جمعا ۱۲۶۴ کیلوگرم خشکبار خارجی قاچاق کشف کردند.

وی تشریح کرد: برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی خشکبار کشف شده چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده که در این راستا ۲ نفر متهم نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس آذربایجان شرقی، فرمانده انتظامی بستان آباد در پایان از شهروندان خواست: به منظور مبارزه با پدیده شوم قاچاق در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین