کد خبر: ۸۹۹۶۸۶
تاریخ انتشار : ۰۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۹

الگوی قلعه‌نویی عوض شد؛ از پپ به آنچلوتی!

امیر قلعه‌نویی دوست دارد در تیم ملی هم چنان از متد‌های اروپایی الگوبرداری کند. هر چند او در گام نخست و در جام ملت‌ها نتوانست با تیم ملی طلسم‌شکنی کند و قهرمان شود.
الگوی قلعه‌نویی عوض شد؛ از پپ به آنچلوتی!
آفتاب‌‌نیوز :

امیر قلعه‌نویی پیش از جام ملت‌ها گفته بود فلسفه بازی او در تیم ملی الگوبرداری از سبک بازی منچسترسیتی با هدایت پپ است. حالا او در مورد جوانگرایی گفته است از آنچلوتی و و ژاوی الگو گرفته است.

امیر قلعه‌نویی در کنفرانس خبری پیش از بازی با ترکمنستان به صراحت در مورد جوانگرایی در تیم ملی این گونه حرف زده است: بازی رئال مادرید را می‌دیدم که تیمش با ۴ گل جلو بود. آنچلوتی دو بازیکن جوان وارد زمین کرد و بازی با نتیجه ۴ بر ۲ تمام شد. این قانون است که هم نتیجه بگیرید و هم از جوانان استفاده کنید. فلسفه‌هایی مثل ژاوی داریم که بارسلونا را جوان کرد که فراز و نشیب داشت. رئال مادرید علاوه بر نتیجه به جوانانش هم اعتماد می‌کند. ما نیز علاوه بر کسب نتیجه دنبال استفاده از جوانان هستیم. جوانان خوبی هم مثل ابوالفضل جلالی داریم که در جام جهانی بازی کرده و خیلی امیدوارمان کرد. برخی بازیکنان مثل جواد آقایی‌پور، محمدرضا آزادی و مهدی لیموچی با اینکه بار اول است به تیم ملی دعوت می‌شوند، امیدوارمان کرده‌اند.

البته که برای تماشاگران تیم ملی مهم‌تر از الگوبرداری از متد‌های مربیان اروپایی نتیجه گیری است و اگر تلاش‌های امیر قلعه‌نویی در تیم ملی منجر به نتیجه گیری نشود، این حضور حتی با الگوبرداری از متد‌های اروپایی قابل تحمل نخواهد بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین