کد خبر: ۹۰۰۱۶۹
تاریخ انتشار : ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۳:۵۹

هشدار هواشناسی به ۲ استان درباره بارندگی شدید

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سازمان هواشناسی برای ۲ روز آینده در ۲ استان کشور شامل استان‌های لرستان و خوزستان هشدار بارش باران و وزش باد شدید صادر کرده است.
هشدار هواشناسی به ۲ استان درباره بارندگی شدید
آفتاب‌‌نیوز :

محمدحسن نامی عصر روز شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران خوزستان با اشاره به صدور هشدار‌های سطح قرمز و نارنجی سازمان هواشناسی در مورد بارش باران و باد شدید، افزود: سازمان هواشناسی برای ۲ روز آینده در ۲ استان کشور شامل استان‌های لرستان و خوزستان هشدار بارش باران و وزش باد شدید صادر کرده است.

وی افزود: در همین راستا نیز ستاد‌های بحران استان‌ها و شهرستان‌ها در این ۲ استان در آماده‌باش کامل هستند، زیرا احتمال میزان بارش‌های شدید وجود دارد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: همچنین در ۱۴ استان دیگر که هشدار نارنجی دریافت کرده‌اند نیز آمادگی لازم وجود دارد. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بارش‌ها از فردا شب آغاز شده و در روز دوشنبه با شدت بیشتری ادامه دارد.

نامی با بیان اینکه در بارندگی‌های چند روز گذشته نیز کار‌ها به خوبی مدیریت شد و هیچ تلفاتی نداشتیم، گفت: در دوره‌های گذشته با هدایت استاندار خوزستان، مدیریت خوبی در سطح استان انجام شد.

وی بیان کرد: وضعیت آب و هوای استان خوزستان در این موقع از سال به گونه‌ای است که تمام نقاط سرسبز است؛ لذا تمام دشت‌ها و بیابان‌های استان باید رصد شود تا مردم با خطر مواجه نشوند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به وضعیت آب موجود در سد‌های استان گفت: تا این لحظه وضعیت آب سد‌های استان به خوبی مدیریت شده و بی‌جهت آب رهاسازی نمی‌شود.

وی تاکید کرد: از آنجا که بیشتر آب‌ها در خوزستان سرازیر می‌شود، به بازدید‌های عملیاتی بیشتری نیاز است، همچنین مدیریت کار‌ها باید با دقت بالایی صورت گیرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین