کد خبر: ۹۰۰۲۰۹
تاریخ انتشار : ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۳
آذری جهرمی خطاب به رئیس‌جمهور:

بین آمار ادعایی دولت و آنچه مردم حس می‌کنند، فاصله شدیدی وجود دارد

وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به رییس جمهور گفت: باور بفرمایید بین آنچه میفرمایید و آنچه مردم حس می‌کنند؛ فاصله شدیدی وجود دارد، باور ندارید، از دستگاه‌های متعدد نظرسنجی خود بخواهید که نظر مردم را جویا شوند. اگر پاسخی دارید، مردم را توجیه کنید، این به صلاح خودتان نزدیکتر است اگر فکر کنید!
بین آمار ادعایی دولت و آنچه مردم حس می‌کنند، فاصله شدیدی وجود دارد
آفتاب‌‌نیوز :

 محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر پیشین ارتباطات و فناوری در صفحه شخصی خود در توییتر در واکنش به صحبت‌های رئیسی درباره نرخ رشد اقتصادی گفت: 

یک سوال ساده و مودبانه از رییس جمهور پرسیدم، به جای پاسخ، کانال‌های متعدد خبری دولتی و وابستگان نسبی در حال فرافکنی هستند. سوالم را دوباره مطرح میکنم؛ چرا بین آمار ادعایی دولت درباره رشد اقتصادی و احساس و شرایط زندگی مردم تفاوت وجود دارد؟

باور بفرمایید بین آنچه میفرمایید و آنچه مردم حس می‌کنند؛ فاصله شدیدی وجود دارد، باور ندارید، از دستگاه‌های متعدد نظرسنجی خود بخواهید که نظر مردم را جویا شوند. اگر پاسخی دارید، مردم را توجیه کنید، این به صلاح خودتان نزدیکتر است اگر فکر کنید!

رئیسی با انتشار بخشی از پیام نوروزی خود، در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: « ملت عزیز! در مجموع در سال ۱۴۰۲، بر اساس برآورد مرکز آمار، حداقل ۶ درصد خواهد بود. اکنون سه سال متوالی است که کشور، رشدهای بالای ۴ درصد را تجربه می‌کند و این در حالی است که میانگین رشد اقتصادی در دهه ۹۰، کمتر از یک درصد بوده است.»

محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباط دولت روحانی هم در پاسخ به رئیسی نوشت: «ضمن خدا قوت به جنابعالی و همکاران؛ به جاست از مردم پرسیده شود آیا اثرات این رشد ادعایی را در سفره خود احساس می کنند؟ و اگر چنین نیست توضیح داده شود که دلیل این تناقض چیست.»

 

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین