کد خبر: ۹۰۰۴۶۰
تاریخ انتشار : ۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۹

فیلم| بزرگترین آسانسور جهان با ظرفیت حمل ۲۳۵ نفر

بزرگترین آسانسور مسافری در جهان، آسانسور جدید هونکین هند با وزن ۱۶ تن، از ۱۸ قرقره و ۹ سیم بکسل تشکیل شده است و بین پنج طبقه با سرعت ۱.۳ فوت در ثانیه حرکت می‌کند. بزرگترین آسانسور در جهان می‌تواند ۲۳۵ نفر را در یک حرکت حمل کند.
فیلم| بزرگترین آسانسور جهان با ظرفیت حمل ۲۳۵ نفر
آفتاب‌‌نیوز :

ظرفیت این آسانسور که در مرکز تجاری جیا در شهر بمبئی (مومبای) هند قرار دارد، ۲۳۵ مسافر است. فیلمی که مشاهده می‌کنید تنها درب یک ضلع از ساختمان را نشون میدهد در حالی که سه در دیگر که به هم متصل هستند و همگی با هم بالا و پایین میروند در اضلاع دیگر ساختمان قرار دارند.

صفحات منتشر کننده این فیلم در فضای مجازی نوشته‌اند: این آسانسور در مرکز جهانی Jio در بمبئی مقصد تجاری و فرهنگی جدید هند است.

بزرگترین آسانسور دنیا با وسعت ۲۷۷.۵ فوت مربع توسط شرکت حمل و نقل عمودی فنلاندی Kone Corporation رونمایی شد.

بزرگترین آسانسور مسافری در جهان، آسانسور جدید هونکین هند با وزن ۱۶ تن، از ۱۸ قرقره و ۹ سیم بکسل تشکیل شده است و بین پنج طبقه با سرعت ۱.۳ فوت در ثانیه حرکت می‌کند. بزرگترین آسانسور در جهان می‌تواند ۲۳۵ نفر را در یک حرکت حمل کند. این آسانسور به اندازه یک آپارتمان کوچک است.

این آسانسور برای جابجایی مهمان‌های مراسم‌های بزرگ مانند عروسی، همایش و… که در آن ساختمان برگزار می‌شود تعبیه شده است و میزان رفت و آمد افراد در کنفرانس و نمایشگاه‌‎های واقع در ساختمان مذکور را به حداکثر می‌رساند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین