کد خبر: ۹۰۱۵۰۸
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۸

پاسخ دولت به اتهامات یک نماینده درباره انتخابات

معاونت پارلمانی ریاست جمهوری در واکنش به اتهامات نماینده خرم‌آباد پرسید که اگر مدارک قابل قبولی درباره تخلف دارد چرا به شورای نگهبان ارائه نکرد و اگر ارائه کرد و بی اساس بوده چرا برابر قانون تمکین نمی‌کند و همنوا با مخالفان نظام، انتخابات را زیر سؤال می‌برد؟ اگر این عصبانیت‌ها به‌خاطر رأی نیاوردن است که دولت یا مردم مقصر نیستند!
پاسخ دولت به اتهامات یک نماینده درباره انتخابات
آفتاب‌‌نیوز :

روابط عمومی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری در واکنش به اتهامات مرتضی محمودوند نماینده مردم خرم آباد درباره انتخابات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی در شرایطی برگزار شد که عمده دشمنان انقلاب اسلامی کوشیدند با القای ناامیدی خط جدایی نظام و ملت را کلید بزنند، اما حضور قابل قبول و هوشمندانه مردم رویای باطل آنان را تعبیر نکرد، حال در شرایطی که دشمن ناکام مانده است مع‌الأسف برخی افراد دانسته یا نادانسته و بدون تحلیل درست شرایط داخلی و خارجی آب به آسیاب بدخواهان نظام اسلامی می‌ریزند.

معاونت پارلمانی ریاست جمهوری افزود: اخیراً آقای مرتضی محمودوند نماینده فعلی مردم شریف خرم آباد و چگنی که نتوانست اعتماد مجدد مردم را کسب کند و با تنزلی معنی‌دار در جایگاه بیست و سوم قرار گرفت، اتهامات ناروایی در مورد انتخابات مطرح کرده است؛ درحالی‌که اگر مدارک قابل قبولی مبنی بر تخلف داشته چرا به نظارت شورای نگهبان ارائه نکرده است؟ اگر ارائه کرده و بی اساس بوده چرا در برابر قانون تمکین نمی‌کند و همنوا با مخالفان نظام، انتخابات را زیر سؤال می‌برد؟ اگر این عصبانیت‌ها به‌خاطر رأی نیاوردن است که دولت یا مردم مقصر نیستند!

آینه، چون نقش تو بنمود راست
خود بشکن، آیینه شکستن خطاست

این اطلاعیه ادامه داد: ظاهراً مردم شریف خرم آباد با ارزیابی عملکرد ایشان در دوره نمایندگی به این جمع‌بندی رسیده‌اند که نامبرده به‌جای انجام وظایف نمایندگی در حوزه تقنین، نظارت، کمک به خدمت رسانی به مردم و پیشبرد پروژه‌های عمرانی، هر از چندی در مجلس هیاهویی برپا می‌کند و بدون دلیل و مدرک به بعضی مدیران اتهاماتی می‌زند که در هیچ دستگاه نظارتی و یا محکمه‌ای به اثبات نرسیده است. کاش آقای محمودوند به توصیه عطار نیشابوری عمل می‌کرد که:‌ای برادر گر تو هستی حق‌طلب
جز به فرمان خدا مگشای لب

معاونت پارلمانی ریاست جمهوری تصریح کرد: بررسی تنها این تعبیر آقای محمودوند که «دولت هیچ نکته مثبتی ندارد تا از خود دفاع کند» بیانگر نوع قضاوت و سخن گفتن ناصواب ایشان است، دولتی که بی وقفه در خدمت مردم است و صد‌ها پروژه نیمه‌تمام را به نتیجه رسانده و بیش از ۷ هزار واحد تولیدی و اقتصادی را احیا کرده و در همه حوزه‌های داخلی و خارجی دستاورد‌های قابل توجهی دارد و در عرصه‌های مختلف منشاء تحرک و تحول شده، به‌گونه‌ای که مورد تمجید رهبر فرزانه انقلاب قرار گرفته و رهبر معظم از دولت مردمی و عدالت‌گرای آیت‌الله رئیسی، به‌عنوان دولت «کار و فعالیت» یاد کرده‌اند، حالا فردی ادعا کند که هیچ کاری نکرده و نکته مثبتی ندارد کاملاً واضح است که منطقی سخن نمی‌گوید و از حق و حقیقت، انصاف و واقعیت فرسنگ‌ها فاصله دارد و هر استدلال و منطقی در رد سخنانش مطرح شود، گوش شنوایی ندارد؛ از این جهت چاره‌ای نیست جز اینکه ایشان را به کرام الکاتبین حواله دهیم، چون اولین بار نیست که به‌جای شنیدن دلایل قوی و معنوی از ایشان، رگ‌های گردن و چهره برافروخته‌شان را مشاهده می‌کنیم، برای اتمام حجت توصیه می‌کنیم که حداقل یک بار کلاهشان را قاضی کنند و این بیت را زمزمه کنند: دلایل قوی باید و معنوی نه رگ‌های گردن به حجت قوی.

معاونت پارلمانی ریاست جمهوری اعلام کرد: در مورد ادعای نفوذ یک جریان خاص در دولت اگر مدرکی دارند به دستگاه‌های نظارتی، اطلاعاتی و نیز بازرسی ویژه ریاست جمهوری ارائه دهند تا رسیدگی شود. البته بدیهی است این ادعا‌ها که قبلاً هم تکرار شده جنبه پیگیری حقوقی هم دارد. شاید ناراحتی ایشان از دولت به‌خاطر کوتاه‌شدن دست غرب‌گرا‌هایی هست که قبلاً در شهرستان به آن‌ها خیرمقدم می‌گفتند و اظهار ارادت می‌کردند تا از وی حمایت کنند؛ از جمله خانمی که ارتباطات و همسویی‌اش با معاندان و فرقه ضاله کاملاً مشخص است و انتخابات ۱۱ اسفند را هم آوا با منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و گروه‌های تجزیه‌طلب تحریم کرد!

معاونت پارلمانی ریاست جمهوری یادآور شد: به راستی اینکه صادق زیباکلام ایشان را شاگرد خودخوانده و درگذشته وی با افتخار به تمنای رأی آوری زیر بیرق لیست امید رفته، و بعدا به گونه‌ی دیگری نگرش و گرایش خود را وانمود کرده! آیا نشانه ثبات فکری است؟! جناب آقای محمودوند ظاهراً از اینکه تیتر رسانه‌ها شوید و از عبارت «نطق طوفانی فلانی...» برای اظهارات نسنجیده‌ی شما استفاده کنند لذت می‌برید! در حالی که مجلس جای منطق و استدلال و وضع قانون است نه هیاهو و جنجال و فریاد و تهمت که گال را سر هر کوی و برزن هم می‌توان زد!

معاونت پارلمانی ریاست جمهوری ادامه داد: نماینده محترمی که با اقبال مردم برای ادامه وکالت مواجه نشده و دارای چنین سابقه مشعشعی است، عقل سلیم حکم می‌کند به جای فرافکنی و افترا زدن به این و آن، عملکرد و تعاملات خود را تصحیح کند و لااقل به حرمت ماه مبارک، سنجیده سخن بگوید تا در دنیا و آخرت مستوجب تبعات ادعا‌های بی اساس خود نشود! به تعبیر جامی:
گفت و گویی کلید صدق و صواب
نه که گردد مزید بعد و حجاب

روابط عمومی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری خطاب به محمودوند تاکید کرد: اگر وجدان بیداری دارید نباید از ناصح خیراندیش مکدر شوید بلکه در خلوت خود به این سخن حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب بیاندیشید که در خصوص کسانی که نادانسته در پازل بدخواهان نظام و انقلاب بازی می‌کنند، می‌فرمایند: «در فضای مجازی و گاهی متأسّفانه در فضا‌های رسمیِ خودِ ما این‌ها را بین مردم جوری پخش می‌کنند که مردم به این نتیجه برسند که راه‌ها بن‌بست است، راه‌ها خطاست یا به این نتیجه برسند که مسئولین کشور، مدیریّت کشور، بلد نیستند کشور را اداره کنند. این همه زحمت دارد کشیده میشود، این همه تلاش میشود، در مقابلِ این تلاش‌ها این جوری [برخورد میشود]. عمدی که نیست ــ مسلّم است که عمدی نیست ــ، امّا غفلت است؛ این غفلت‌ها به سود دشمن تمام میشود. هر کسی که مردم را از آینده ناامید کند برای دشمن دارد کار میکند؛ چه بداند، چه نداند. هر کسی ایمان‌های مردم را تضعیف کند به سود دشمن دارد کار می‌کند؛ چه بداند، چه نداند. هر کسی مردم را نسبت به فعّالیّت و تلاش و مسئولین کشور بی‌اعتقاد و بدبین بکند، دارد به سود دشمن کار می‌کند؛ چه بداند، چه نداند.»

گفتم که: "الف"، گفت: "دگر"، گفتم: "هیچ"
در خانه اگر کس است، یک حرف بس است

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین