کد خبر: ۹۰۱۵۹۶
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۱
مقام شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی؛

حجم آب دریاچه ارومیه افزایش یافت

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: حجم آب پارک ملی دریاچه ارومیه نسبت به ابتدای سال آبی سال گذشته ۱ میلیارد و ۱۱۵۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.
حجم آب دریاچه ارومیه افزایش یافت
آفتاب‌‌نیوز :

مهرنگ رضایی افزود: با توجه به بارش‌های بهاری و آزاد سازی آب از سد‌ها امروز تراز دریاچه ارومیه به یک هزار و ۲۷۰ متر و ۳۳ سانتی متر رسیده که ۶ سانتی متر بالاتر از زمان مشابه سال گذشته و ۵۱ سانتی متر بالاتر از ابتدای مهرماه ١٤٠٢ است.

وی با بیان اینکه در تراز فعلی حجم دریاچه ارومیه به ۱ میلیارد و ۷۷۰ میلیون متر مکعب رسیده است افزود: حجم دریاچه نسبت به ابتدای سال آبی سال گذشته ۱ میلیارد و ۱۱۵۰ میلیون متر مکعب افزایش داشته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۱۷۰ میلیون متر مکعب بیشتر شده است.

رضایی ادامه داد: ۲۵۰ میلیون متر مکعب اب از آذرماه سال گذشته تا به امروز از سد‌های آذربایجان غربی وارد دریاچه ارومیه شده که بر اساس مصوب کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه رهاسازی آب از پشت سد‌های حوزه آبریز دریاچه ارومیه به سمت این دریاچه سالانه یک میلیارد و صد میلیون متر مکعب است.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: هم اکنون وسعت دریاچه ارومیه ۱ هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع هست که ۱۷۰ کیلومتر مربع نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته و ۶۸۶ کیلومترمربع نیز نسبت به ابتدای سال ابی ۱۴۰۲ بیشتر شده است.

با اتمام فاز دوم طرح انتقال آب کانی سیب سالانه ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه رهاسازی می‌شود که این طرح نیز تا سه ماه آینده به پایان می‌رسد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین