کد خبر: ۹۰۱۷۸
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۶:۱۶
آیت‌الله خامنه‌ای: اگر کسی اصرار به اغتشاش دارد یا خائن است یا غافل
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز در اجتماع عظیم و پرشکوه قشرهای مختلف ملت در مراسم  در مراسم بیستمین سالگرد رحلت امام خمینی(رض) ، برافراشتن دو پرچم «احیای اسلام» و «عزت و سربلندی ایران و ایرانی» را دو بعد حرکت تاریخی امام راحل خواندند و با اشاره به تلاشهای دشمنان برای جلوگیری از ادامه پیشرفت و اعتلای ملت ایران تأکید کردند: «همه مردم و همه علاقه مندان به «استحکام نظام و اسلام و ملت ایران»، با همه توان و نشاط در انتخابات 22 خرداد به پای صندوق‌های رأی بیایند».

به گزارش گروه سیاسی آفتاب، در این مراسم که در صحن مرحوم سیدمصطفی خمینی در حرم مطهر امام برگزار شد، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تسلیت سالروز مصیبت فقدان پدر عظیم الشأن ملت ایران، احساس هویت و اصالت مسلمانان در دنیا را یکی از نتایج ارزشمند برافراشته شدن پرچم احیای اسلام از جانب امام خمینی (ره) دانستند و افزودند: «در نتیجه نهضت بزرگ اسلامی امام راحل، ملت فلسطین بعد از دهها سال ناکامی جان گرفت، کشورهای عربی پس از شکست‌های متوالی احساس امید کردند، و رژیم صهیونیستی به عنوان یک غده سرطانی که چهره شکست ناپذیری از خود نیز ترسیم کرده بود، از دست جوانان مسلمان سیلی خورد».

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به انتفاضه‌های پی در پی مردم فلسطین و ضربات پیاپی آنها به رژیم صهیونیستی، عقب نشینی رژیم اشغالگر از لبنان و شکست این رژیم در دو جنگ 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه خاطرنشان کردند: «همه اینها به برکت احیای پرچم اسلام به دست امام خمینی (ره) بوده به گونه‌ای که رژیم صهیونیستی مجبور شده است موقتاً شعار از نیل تا فرات را کنار بگذارد».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه تبیین آثار و نتایج برافراشته شدن پرچم احیای اسلام افزودند: «تلاش ملت‌های مسلمان برای ایجاد حکومت و نظام اسلامی، ایجاد روحیه امید در میان روشنفکران دنیای اسلام، و نرم تر شدن لحن دنیای غرب در برابر مسلمانان، همه از برکات و نتایج بیداری عمومی و ایستادگی در دنیای اسلام است».

ایشان تأکید کردند: «مسلمانان در سراسر دنیای اسلام باید این تجربه موفق و مغتنم را قدر بدانند و راه خود را براساس آن تنظیم کنند زیرا تنها راه عزت و سربلندی ملت‌های مسلمان، ایستادگی آنان است».

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نرم شدن لحن دنیای غرب در قبال مسلمانان و تلاش دولت جدید آمریکا برای ارائه چهره‌ای جدید از خود افزودند: «به طور قاطع می‌گویم، ایجاد تغییر و چهره جدید، با نطق و حرف و شعار به دست نمی‌آید بلکه نیازمند عمل و جبران حق کشی‌های فراوان آمریکا در حق ملت ایران و ملتهای منطقه است».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: «دولت قبلی آمریکا با اقدامات خشونت آمیز، مداخله‌های نظامی، تبعیض‌ها و مداخله‌های زورمدارانه خود چهره‌ای زشت، منفور و خشن از دولت آمریکا ترسیم کرده و ملت‌های مسلمان از ته دل از آمریکا متنفرند».

ایشان در بیان نمونه‌هایی از حق کشی‌های آمریکا، افزودند: «آمریکا از دموکراسی و اعتبار رأی ملت‌ها حرف زد اما آراء مردم فلسطین را در انتخاب دولت مورد نظرشان نادیده گرفت و با حمایت کامل از رژیم صهیونیستی مردم مظلوم فلسطین را اخلال‌گر و شریر خواند».

رهبر انقلاب اسلامی، عملکرد آمریکا را در قبال موضوع هسته‌ای کشورمان یادآور شدند و افزودند: «آمریکایی‌ها در مقابل حق طبیعی و مشروع مردم ایران که خواستار دستیابی به صنعت هسته‌ای و استفاده از انرژی هسته‌ای در مسائل گوناگون صلح آمیز هستند، با دروغ گویی و کتمان حقیقت، ملت ایران را به تلاش برای ساخت بمب هسته‌ای متهم کردند».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: «ملت ایران و مسئولان کشور بارها اعلام کرده اند که سلاح هسته‌ای در نظام تسلیحاتی ما وجود ندارد و حتی اعلام شد که از نظر اسلام استفاده از سلاح هسته‌ای حرام است اما غربی‌ها و به ویژه آمریکا در تبلیغات دروغین خود می‌گویند ایران به دنبال بمب هسته‌ای است که این برخورد، حق کشی آشکار است».

ایشان با اشاره به اقدام رئیس جمهور نابخرد قبلی آمریکا در اشغال افغانستان و عراق به بهانه مبارزه با تروریسم تأکید کردند: «صداقت دولتمردان آمریکا هنگامی آشکار می‌شود که در عمل دست به تغییر بزنند وگرنه با صدها نطق و سخنرانی و تحویل حرفهای شیرین به ملت‌های اسلامی، تغییری به وجود نخواهد آمد».

ایشان «احیای روح عزت و سربلندی ایران و ایرانی» را بعد دیگری از حرکت عظیم امام خمینی دانستندو خاطرنشان کردند: «امام احساس حقارتی را که حکومت‌های وابسته و دیکتاتور و روشنفکران غرب زده در کشور القا کرده بودند، از روح ملت زدود و با دمیدن مستمر روح خودباوری و اعتماد به نفس، به ملت ایران ثابت کرد که "ما می‌توانیم و ما قدرتمندیم"».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امکانات مادی را برای پیشرفت هر کشور ضروری برشمردند اما افزودند: «رکن اصلی پیشرفت و اقتدار، مؤلفه‌های معنوی و به‌ویژه احساس اعتماد به نفس و عزت ملی است که می‌تواند، نظامهای منتخب مردم را، در مقابل زورگویان استحکام و پایداری بخشد و هر ملتی را از تأثیرگذاری در معادلات و سیاستهای بین المللی برخوردار سازد».

رهبر انقلاب اسلامی، عزت ملی را، ضرورتی بسیار اساسی دانستند و در تبیین ابعاد مختلف و عملی آن افزودند: «اتکای به مردم در بعد مدیریت کشور، خودکفایی و قدرت مبادله در عرصه اقتصادی، تولید علم و داشتن سهم عمده در بنای علمی جهان، و افتخار به فرهنگ و سنتهای ملی از جمله مسائلی است که عزت ملی را معنا و مفهوم می‌بخشد».

ایشان احترام به فرد فرد انسانها را معنای عملی عزت ملی در عرصه اداره جامعه دانستند و افزودند: «عزت ملی در سیاست خارجی یعنی برخورداری از استقلال رأی به گونه‌ای که هیچ قدرتی نتواند هیچ مسأله‌ای را بر کشور و ملت تحمیل کند».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پایبندی ملت و نظام به «اعتماد به نفس ملی» و عزت ملی به عنوان رهنمود گرانقدر امام افزودند: «حرکت سی ساله کشور در این زمینه، با فراز و نشیب همراه بوده اما هیچگاه متوقف نشده است و ملت فهیم ایران، با حفظ عزت ملی در همه عرصه ها، راه رسیدن به اوج اعتلا و پیشرفت را ادامه می‌دهد و با اقتدار کامل به نقطه‌ای می‌رسد که دشمنان حتی جرأت تهدید او را نداشته باشند».

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از کسانی‌که می‌گویند ملت ایران خوار شده است تأکید کردند: «آثار عزت این ملت بزرگ در مسائل مختلف جهانی نمایان است و حرف کسانیکه می‌گویند ملت ایران به علت پایبندی به اصول خود، از چشم دنیا افتاده است ابداً قابل قبول نیست».

ایشان در همین زمینه افزودند: «دشمنان مداخله گر و زورگوی جمهوری اسلامی که جبهه متحدی در مقابل ملت تشکیل داده اند با تبلیغات وسیع سعی می‌کنند حقارت ملت ایران را القا کنند اما واقعیت این است که احترام به ملت بزرگ ایران و امام راحل عظیم الشأن در اعماق دل دشمنان نظام نیز رسوخ کرده است».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جدا شدن از مردم، دوری از ارزشهای اسلامی و فراموشی خط مبارک امام را خطری بزرگ برای کشور دانستند و افزودند: «باید با حفظ استخوان بندی مستحکم نظام که یادگار امام عزیزمان است و با تکیه بر همت مردم به ویژه جوانان، راه خود را تا پیروزی نهایی ادامه دهیم».

ایشان در بخش پایانی سخنانشان به بیان 4 نکته مهم درباره انتخابات حساس و سرنوشت ساز ریاست جمهوری 22 خرداد پرداختند.

رهبر انقلاب اسلامی در اولین نکته، با اشاره به تلاش چند ماهه رسانه‌های بیگانه برای مخدوش جلوه دادن انتخابات ریاست جمهوری افزودند: «دشمنان ملت، گاه انتخابات ایران را انتصابات می‌خوانند و گاه می‌گویند رقابت نامزدها بازی کنترل شده درون حکومت است و انتخابات حتماً با تقلب همراه خواهد بود که البته هدف همه این تلاشها، ضربه زدن به مردم سالاری دینی و جلوگیری از مشارکت قوی مردم در انتخابات است».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ملت ایران را ملتی عزیز، باهوش، بیدار و آزموده شده خواندند و افزودند: «دشمن درصدد است با القای ناامیدی در مردم، نظام را از پشتوانه مستحکم خود یعنی آرای مردمی محروم کند و با کمال تأسف در داخل نیز افرادی از روی غفلت همان حرفهای دشمن را تکرار و عملاً به تحقق اهداف دشمن کمک می‌کنند که باید به حال آنها حقیقتاً تأسف خورد».

ایشان تعیین مسئولان مختلف نظام را از افتخارات ملت ایران دانستند و تأکید کردند: «بیگانگان درصددند این افتخار و سرافرازی را از ملت بگیرند اما هرکس به استحکام نظام و به اسلام و ملت ایران علاقمند است عقلاً و شرعاً بر او واجب است که در انتخابات شرکت کند».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دومین نکته مهم سخنان خود در بحث انتخابات، حضور نامزدهای گوناگون با سلایق و شیوه‌های مختلف کاری و نیز طرفداری گروههای مختلف مردم از این نامزدها را جزو افتخارات نظام خواندند اما هشدار دادند همه، از جمله طرفدار سرسخت و متعصب نامزدها، مراقب باشند که این علاقمندی، به اصطکاک و اغتشاش منجر نشود و دشمن از ایمان و آرمان آنها سوء استفاده نکند».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه به حضور برخی جوانان علاقمند به نامزدها در خیابانها اشاره کردند و افزودند: «در این مورد حرفی نمی‌زنم اما مبادا این مسئله به مجادله و درگیری و اغتشاش بیانجامد که اگر کسی اصرار به این مسئله داشته باشد حتماً یا خائن است یا بسیار غافل».

سومین نکته انتخاباتی سخنان رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم مردم، متوجه نامزدهای محترم انتخاباتی بود.

ایشان چهار نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری را به مراقبت کامل برای جلوگیری از بروز دشمنی و کینه توصیه مؤکد کردند و افزودند: «صحیح و مورد پسند نیست که یک نامزد در سخنرانی در جمع مردم و یا نطق‌های تلویزیونی، برای اثبات خود، به نفی نامزد دیگر متوسل شود».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: «بنده با مناظره و گفتگو و انتقاد مخالفتی ندارم ولی همه سعی کنند که در چارچوبهای درست شرعی و دینی انجام شود، مردم بیدارند، می‌فهمند و می‌دانند».

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: «اختلاف نظر در مسائل گوناگون طبیعی است اما نامزدها و هوادارانشان در سخنرانی‌ها و اجتماعات به‌گونه‌ای عمل کنند که کارها با برادری و مهربانی و بدون اشکال پیش برود».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در آخرین نکته بخش انتخاباتی سخنانشان بار دیگر خاطرنشان کردند: «بنده یک رأی بیشتر ندارم که کسی آن را نمی‌داند ضمن اینکه به هیچ کس نمی‌گویم که به چه نامزدی رأی بدهد یا ندهد چرا که این مسئله به خود مردم مربوط و متعلق به ملت است».

رهبر انقلاب اسلامی در جمع بندی سخنانشان تأکید کردند: «آنچه من از مردم می‌خواهم این است که همه با "تمام قوا، توان و نشاط" در 22 خرداد پای صندوق‌های رأی بروند».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۴
0
0
مرگ بر غارت گر بیت المال. من خودم حرم بودم. همه احمدی نژادی بودن. خدا احمدی نژاد رو حفظ کنه. ایشان سرباز خوبی برای مقام معظم رهبری هستند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۵
0
0
سلام...فكر كنم منظور اين اقا كه كامنت گذاشته اقاي صادق محصولي وزير محترم دولت اقاي احمدي نژاد باشه ...شايدم منظورشون پولهاي گم شده در شهرداري و دولت باشه ...هرچند امثال ايشون منظورشون از بيت المال پوليه كه بايد به جيب خودشون و دوستان جناب دكتر !!!!!احمدي نژاد و رهبران قاچاقچي امريكاي جنوبي بره....اصلا امام اقاي موسوي ...رفسنجاني ..كروبي ...خاتمي ..ناطق نوري ووووقبول نداشت كه ...فقط شبانه روز تعريف جناب مصباح و احمدي نژاد و امثالهم رو ميكرد!!!! اي كاش يك لحظه امام باز ميگشت و از ان سخنراني هاي اتشينش مينمود و انوقت ...مردم ميدانستند با امپراطور دروغ و امثال شماها چكار كنند
يا علي
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۵
0
0
درود بر احمدی نژاد برنده قطعی انتخابات !
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین