کد خبر: ۹۰۱۸۲۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۲
این حملات به پایان رسیده است

حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان | ۱۰ نفر شهید شدند | کشته شدن ۱۸ تروریست

در این عملیات ۱۸ تن از تروریست‌ها و اشرار مسلح مهاجم کشته و ۱۰ تن از نیرو‌های حافظ امنیت نیز به فیض رفیع شهادت نائل آمده و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند.
حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان | ۱۰ نفر شهید شدند | کشته شدن ۱۸ تروریست
آفتاب‌‌نیوز :

خبرگزاری فارس نوشت: این منبع آگاه شهادت یک سرباز، یک بسیجی طرح امنیت و یک پاسدار را تایید کرد.

همچنین دو مامور انتظامی نیز در چابهار به شهادت رسیدند.

این منبع گفته تا این لحظه هلاکت ۵ تروریست در این دو شهرستان تایید شده است.

درگیری‌ها در سه نقطه بلوچستان در شهرستان‌های سرباز، راسک و چابهار ادامه دارد و تروریست‌ها در محاصره کامل نیرو‌های مدافع امنیت قرار دارند.

خبرگزاری تسنیم نیز نوشت: از دقایق اولیه بامداد امروز گروهک تروریستی جیش الظلم با حمله مسلحانه به مقر سپاه شهرستان راسک قصد ضربه زدن به این مقر سپاه را داشت که با مقاومت رزمندگان با شکست روبرو شد.

همچنین اخبار منتشر شده در خصوص درگیری در شهرستان سرباز صحت ندارد.

علیرضا مرحمتی معاون امینتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: دقایقی قبل حمله تروریستی به مقر نظامی راسک و چابهار انجام شد.

درگیری و تیراندازی در شهرستان راسک از حدود نیم ساعت پیش به اتمام رسیده و رزمندگان سپاه در حال حاضر در حال پاکسازی منطقه و تعقیب عوامل احتمالی حاضر در منطقه هستند.

تاکنون حداقل دو تروریست به هلاکت رسیده‌اند.

نیرو‌های گروهک جیش الظلم در ابتدای آغاز درگیری در شهرستان راسک، از ارتفاعات سمت بیمارستان راسک به مقر سپاه آتش گشودند که با پاسخ متقابل نیرو‌های سپاه مواجه شدند.

در این بین تعدادی از نیرو‌های گروهک تلاش کردند از طریق انفجار وارد مقر سپاه شوند که با هوشیاری رزمندگان مواجه شده و این اقدام آن‌ها با آتش سنگین نیرو‌های سپاه ناکام ماند و در این حین حداقل یک تروریست به هلاکت رسیده و چند تن نیز زخمی شدند.

به گفته یک منبع آگاه، حداقل یک تروریست دیگر نیز در جریان تیراندازی‌ها به هلاکت رسیده است.

هم‌اکنون رزمندگان در حال پاکسازی منطقه هستند. اوضاع تحت کنترل است و اخبار تکمیلی اعلام می‌شود.

ایرنا نیز نوشت: یک سرباز، یک پاسدار و یک بسیجی طرح امنیت و ۲ مامور انتظامی نیز در چابهار از شهدای شامگاه چهارشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان هستند.

پنج نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند.

درگیری‌ها در سه نقطه بلوچستان در شهرستان‌های سرباز، راسک و چابهار ادامه دارد و تروریست‌ها در محاصره کامل نیرو‌های مدافع امنیت قرار دارند.

به گفته معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور عملیات همزمان تروریست‌ها در چابهار و راسک با مقابله نیرو‌های امنیتی و انتظامی با شکست مواجه شده است گفت: چهار تروریست هم اینک در محاصره نیرو‌های امنیتی قرار دارند و یک شهروند نیز به گروگان گرفته شده است.

سید مجید میراحمدی روز پنجشنبه درباره آخرین جزئیات درگیری در جنوب سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در راسک تروریست‌ها به طور صددرصد به شکست کامل رسیدند و در محاصره نیرو‌های امنیتی هستند.

وی افزود: تروریست‌هایی هم که به مقر سپاه در چابهار حمله کردند با شکست مواجه و به ساختمان مجاور پناهنده شدند و چهار تروریست در محاصره قرار دارند.

میراحمدی گفت: تروریست‌ها یا کشته شدند و یا در محاصره نیرو‌های امنیتی هستند.

وی بیان کرد: تروریست‌ها یک نفر از شهروندان چابهار را به گروگان گرفته‌اند که عملیات نیرو‌های امنیتی برای حفظ جان این گروگان با احتیاط کامل انجام می‌شود.

وی بیان کرد: تروریست‌ها در چابهار موفق شدند به محیط دریابانی وارد شوند، اما دلاورمردان ما با مقاومت جانانه آن‌ها را زمینگیر کردند.

سید مجید میراحمدی روز پنجشنبه درباره آخرین جزئیات درگیری در جنوب سیستان و بلوچستان اظهار کرد: گروهک تروریستی جیش الظلم شامگاه گذشته همزمان به مقرهای سپاه و دریابانی در شهرستان‌های چابهار و کنارک با هدف تصرف، شهادت و یا اسارت تمامی نیروهای مستقر در این مکان‌ها حمله کرد که به لطف خدا و در سایه رشادت، شهامت و شهادت طلبی نیروهای جان بر کف سپاه، مرزبانی، انتظامی و دریابانی عملیات آنها با شکست صددرصدی مواجه شد.

وی افزود: تمامی نیروهای دشمن در این عملیات به هلاکت رسیدند، در ۲ شهر چابهار و راسک تعدادی از تروریست‌های باقی‌مانده در محاصره کامل نیروهای امنیتی هستند که تا ساعتی دیگر که پیش‌بینی می‌شود حدود ۶ نفر هستند آنها نیز دستگیر یا به هلاکت خواهند رسید.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ادامه داد: با حضور نیروهای امنیتی، نیروهای پشتیبانی و عملیاتی این گروهک تروریستی پا به فرار گذاشتند که به فضل الهی این عملیات با شکست صددرصدی همراه بود، در حال حاضر تعداد به هلاکت رسیدگان هشت نفر هستند و به احتمال زیاد این آمار افزایش پیدا کند و به بیش از ۲۰ نفر برسد البته آمار کامل پس از پایان عملیات توسط فرماندهان اعلام خواهد شد.

در همان ساعات نخستین درگیری، پهباد به منظور شناسایی موقعیت تروریست‌ها در اطراف مقر سپاه در چابهار به پرواز درآمد.

در پی حمله تروریستی به کلانتری ۱۱ چابهار عباس میر جانشین کلانتری، ستوان کریمی و یکی دیگر از مدافعان امنیت به شهادت رسیدند.

 ۱۵ نفر از تروریست‌ها کشته شدند

فرمانده نیروی زمینی سپاه اعلام کرد: با کشته شدن ۳ نفر دیگر از تروریست‌های مسلح شمار تروریست‌های به هلاکت رسیده به ۱۵ نفر افزایش یافت.

 ۳ نفر از نیرو‌های فراجا و ۲ نفر از نیرو‌های سپاه به شهادت رسیدند.

تروریست‌ها قصد داشتند با منفجر کردن دیوار، وارد مقر سپاه چابهار شوند.

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهار افزایش یافت

در پی حمله تروریستی شب گذشته به مقرهای نظامی در راسک و چابهار، ۱۱ نفر به شهادت رسیدند.

براساس گزارش فارس، در درگیری‌های دیشب با عوامل گروهک تروریستی تاکنون ۲ مامور فراجا، ۲ مامور مرزبانی و ۲ نیروی سپاه و تعدادی بسیج مردمی به شهادت رسیدند.

درگیری در شهرستان‌های راسک و چابهار همچنان ادامه دارد و تروریست‌ها در محاصرۀ کامل قرار دارند.

اسامی ۷ شهید حمله تروریستی راسک و چابهار اعلام شد /احتمال افزایش تعداد تروریست های به هلاکت رسیده به ۱۸ نفر

در این سه عملیات تروریستی که به صورت همزمان انجام شد، تاکنون ۱۶ نفر از تروریست‌ها کشته شدند که احتمال افزایش آنها به ۱۸ نفر وجود دارد.

هم اکنون از ساعت‌ها قبل درگیری در راسک به اتمام رسیده و ساختمان دریابانی چابهار نیز در حال پاکسازی بوده؛ اوضاع امنیتی در چابهار و راسک به صورت عادی تداوم دارد و مشکلی وجود ندارد.

تا این لحظه اسامی شهیدان «محسن حسن نژاد»، «حسین انتظاریان» و «حسین سرسنگی» از پاسداران سپاه الغدیر استان یزد، «جواد جهان بیگی» از کارکنان هنگ مرزی جکیگور، «محسن حسین نیا» از پایگاه دریابانی چابهار، «شهید عباسعلی میر» و شهید «مسلم کریمی» از کارکنان انتظامی چابهار مشخص شده است.

پایان عملیات

روابط عمومی قرارگاه امنیتی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای از هلاکت مهاجمان و تامین امنیت و آرامش در این شهر‌ها خبر داد.

متن اطلاعی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 به آگاهی ملت قهرمان و شریف ایران می‌رساند تعدادی از تروریست‌ها و اشرار مسلح وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه در ساعات اولیه بامداد امروز پنج شنبه ۱۶ فروردین ماه به قصد برهم زدن امنیت و سلب آرامش مردم به طور همزمان به ۵ نقطه از اماکن عمومی و پایگاه‌های نظامی و انتظامی برقرار کننده امنیت در شهر‌های چابهار و راسک در استان سیستان و بلوچستان حمله کردند که با درایت، حوصله و هوشمندی نیرو‌های مدافع امنیت مواجه شدند.

پس از اطمینان نسبت به دورسازی مردم از خطر مهاجمان و هرگونه آسیب، رزمندگان غیور قرارگاه امنیتی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با مشارکت نیرو‌های فرماندهی انتظامی با آنان درگیر و طی عملیاتی قاطعانه کلیه تروریست‌ها و اشرار مسلح به هلاکت رسیدند و امنیت و آرامش کامل در مناطق درگیری برقرار شد.

در این عملیات ۱۸ تن از تروریست‌ها و اشرار مسلح مهاجم به هلاکت رسیدند و ۱۰ تن از نیرو‌های حافظ امنیت نیز به فیض رفیع شهادت نائل آمده و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند.

به دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و گروهک‌های تروریستی و اشرار مسلح اجیر شده توسط سرویس‌های جاسوسی آنان هشدار می‌دهیم امنیت ملی و آرامش مردم در هر نقطه از ایران عزیز خط قرمز حافظان امنیت در جای جای میهن اسلامی بوده و با هرگونه عامل و عنصر تهدیدگر این عرصه، قاطعانه برخورد خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۶
4
15
خداوند به خانوادهایشان صبر عطا بفرماید
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین