کد خبر: ۹۰۷۴۱۵
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۳
سخنگوی شورای نگهبان:

۴۰ هزار ناظر بر انتخابات مجلس نظارت می‌کنند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: در کل حوزه‌ها با حدود ۴۰ هزار ناظر همکاری داریم که وظیفه نظارت بر انتخابات را برعهده دارند.
۴۰ هزار ناظر بر انتخابات مجلس نظارت می‌کنند
آفتاب‌‌نیوز :

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی پیرامون دو ردوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجری انتخابات که وزرات کشور است تمهیدات لازم را فراهم کرده است و ما هم در شورای نگهبان فرایند‌های نظارتی خود را مورد بررسی قرار دادیم و هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی افزود: مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۲ حوزه و ۱۵ استان و ۴۷ شهرستان برگزار خواهد شد. انتخابات در ۸ حوزه انتخابیه از جمله تهران، بصورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین گفت: در کل حوزه‌ها با حدود ۴۰ هزار ناظر همکاری داریم که وظیفه نظارت بر انتخابت را برعهده دارند. حدود ۷۰۰۰ نفر از نمایندگان کاندیدا‌ها نیز ثبت نام کرده‌اند که بتوانند در کنار عوامل اجرایی و نظارتی فعالیت داشته باشند.

طحان نظیف ادامه داد: در هفته‌های اخیر رزمایش‌ها و تمریناتی در حوزه‌هایی که قرار است انتخابات تمام الکترونیک برگزار شود اجرا کردیم تا در زمان انتخابات تسهیل گری لازم صورت بگیرد و مردم با مشکلی مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه پس از اعلام نتایج فرصتی برای ثبت و بررشی شکایت کاندیدا‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: بعد از برگزاری انتخابات و اعلام نتایج از سوی وزارت کشور فرصتی را بر اساس قانون در اختیار کاندیدا‌ها قرار می‌دهیم تا از طریق سامانه اگر شکایتی دارند یا اگر مردم اعتراضی دارند از طریق سامانه موارد را به ما منعکس کنند. این فرصت حدود یک هفته است بعد از آن بررسی می‌کنیم. تا ان شاءالله در هفتم خردادماه آغاز رسمی مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم را شاهد باشیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین