کد خبر: ۹۰۷۴۲۷
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۹

هفته ۲۷ لیگ‌برتر| پرسپولیس به تیم بی هوادار رسید، سپاهان به محرم

۵ دیدار از هفته بیست و هفتم لیگ برتر فردا برگزار می‌شود که در حساس‌ترین مسابقات پرسپولیس میهمان تیم هوادار است و سپاهان به مصاف مس رفسنجان می‌رود.
هفته ۲۷ لیگ‌برتر| پرسپولیس به تیم بی هوادار رسید، سپاهان به محرم
آفتاب‌‌نیوز :

در فاصله ۴ هفته تا پایان لیگ برتر سه تیم استقلال، پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی دارند و شاید این هفته سپاهان هم از کورس خارج شود.

نگاهی به بازی‌های فردا می‌اندازیم.

شمس آذر قزوین-ملوان بندرانزلی؛ نبرد برای پنجمی

شمی آذر در ۵ همه اخیر فقط به تیم استقلال سه امتیار را واگذار کرده و ملوان هم مقابل سپاهان و پرسپولیس بازنده بوده است. ملوانان ۴۰ امتیازی برای حفظ رتبه پنجم لیگ برتر تلاش می‌کنند و شمس‌آذر ۳۵ امتیازی هفتم است و چشم به این رده جدول دارد.

بازی رفت را هم شمس آذر ۲ بر صفر برد و حالا تارتار و تیمش به دنبال جبران آن شکست هستند.

شمس آذر ۳۰ گل زده دارد و یک گل بیشتز از ملوان زده و همه انتظار یک بازی جذاب و هجومی را از دو تیم دارند.

مس رفسنجان-سپاهان؛ نبرد زردپوشان با مربی سابق

این بازی از این نظر که محرم نویدکیا مقابل تیم سابقش قرار می‌گیرد خیلی حساس‌تر از هر زمان دیگر باشد. محرم سال‌ها برای سپاهان بازی کرده و حتی سرمربی این تیم بوده، اما در نهایت از این تیم ور حالیکه نتایجش خیلی بدتر از مورایس پرتغالی نبود کنار گذاشته شد.

مس رفسنجان با نوید کیا بعد از ۱۳ مسابقه مقابل نفت آبادان نخستین شکست خود را هفته پیش متحمل شد و سپاهان اصفهان هم در خانه مقابل تیم ته جدولی استقلال خوزستان متوقف شد تا شانسش برای قهرمانی کمتر از همیشه شود و اگر فردا امتیاز از دست بدهد به طور رسمی از جاده قهرمانی خارج می‌شود و استقلال و پرسپولیس دوتایی برای قهرمانی لیگ بیست و سوم رقابت خواهند کرد.

سپاهان با همه قدرت برای برد به شهر پسته می‌رود و مسی‌ها هم برای رسیدن به رتبه تک رقمی هشتمی تلاش خواهند کرد.

میلاد زکی پور مدافع سپاهان فردا به دلیل مصدومیت غایب است زرد پوشان اصفهانی بازی رفت را ۴ بر یک بردند، اما فردا بعید است چنین نتیجه اس را بتوانند تکرار کنند.

هوادار تهران-پرسپولیس؛ تقابل همشهری‌ها بدون تماشاگر

هودار از تیم‌های واقعا خصوصی فوتبال کشور و تیمی با شخصیت و قابل احترام است که بعد از سرمربیگری مسعود شجاعی در این تیم نتایج مطلوبی گرفته و با ۲۹ امتیار در رده یازدهم جدول لیگ ایستاده و خیلی بیشتر از تیم‌های بالاتر خود در جدول لیگ گلزنی کرده که نشان دهنده فوتبالی هجومی و تماشاگر پسند دارد. 

هوادار مقابل استقلال هم با وجود بازی برتر سه امتیاز را از دست داد و فقط در دقیقه ۳ مسابقه یک گل خورد، اما از سد دفاع آهنین استقلال نتوانست عبور کند! پرسپولیس، اما در این فصل راحت گل می‌خورد و دریافت۴ گل در اراک در جام حذفی موید این مساله است. سال‌ها بود پرسپولیس در یک مسابقه ۴ گل نخورده بود! 

پرسپولیس، اما در فوتبال هجومی و مالکانه هم سرآمد شده است. پرسپولیس ویرا تیکی تاکا فوتبال بازی می‌کند و بازیکنانی نظیر اورونوف، ترابی، عبدالکریم حسن، وحید امیری نیز بخوبی خواسته‌های تاکتیکی مربی برزیلی را در زمین اجرا می‌کنند، اما در زدن ضربات آخر این تیم فوق العاده بی دقت است. مقابل نساجی در نیمه اول پرسپولیس حداقل سه موقعیت صدرصد گلزنی را از دست داد تا بعد از اخراج سروش رفیعی کار برایش دشوار شود.

رفیعی فردا محروم است و هواداران امیدوارند که بازیکنی دیگر از پرسپولیس اخراج نشود، چون مقابل سپاهان هم عالیشاه کارت قرمز گرفته بود!

مسعود شجاعی آخرین مسابقه اش را در زمان بازیکنی مقابل پرسپولیس در جام حذفی انجام داد و حتی نتوانست پنالتی اش را گل کند! حالا در قامت سرمربی با این تیم رقابت خواهد کرد. پرسپولیس دو روز زودتر از استقلال به میدان می‌رود و اگر برنده شود ۴۸ ساعت صدرنشین خواهد بود تا ببیند فولاد مقابل استقلال در روز دوشنبه چه خواهد کرد.

این مسابقه در ورزشگاه دستگردی بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد و استقلالی هاذسابق از جمله داریوش شجاعیان انگیزه زیادی برای دیدار با پرسپولیس دارند. شجاعیان با آمدن مسعود شجاعی تبدیل به فوق ستاره تیمش شده است. هوادار هم مثل پرسپولیس در ۶ مسابقه اخیر خود در لیگ شکست نخورده است. در بازی رفت پرسپولیس یک بر صفر هوادار را با محمود فکری شکست داد.

آلومینیوم اراک-صنعت نفت آبادان؛ طلایی شان به دنبال بقا در شهر امیرکبیر

هر دو تیم هفته گذشته پیروز شدند آلومینیوم بعد از برد تاریخی مقابل پرسپولیس در جام حذفی انکار تازه موتورش روشن شده و پیکان را در تهران بردند و فقط مقابل فولاد یک امتیاز گرفتند.

نفت آبادان هم بعد از سه باخت متوالی مس رفسنجان را با یک گل دیدنی شکست داد تا امیدهایش برای بقا بیشتر شود آخرین تیم جدول لیگ فردا انتحاری بازی خواهد کرد، زیرا مساوی خیلی بدرد این تیم نمی‌خورد، ولی آلومینیوم ۳۴ امتیازی اگر برنده شود شانس صعود تا رده ششم جدول لیگ و دو پله صعود در جدول را خواهد داشت.

تقابل دو تیم هیچ وقت مساوی نشده و یک برد سهم نفت و ۴ برد سهم آلومینیوم بوده تست. بازی رفت را هم آلومینیوم ۲ بر یک برد

تراکتور تبریز-گل‌گهر سیرجان؛ تلاش قرمزپوشان تبریزی برای سوم شدن

تراکتور با حمید مطهری خوب نتیجه گرفته و هفته قبل هم فولاد را در اهواز شکست داد و این هفته میزبان گل کهر سیرجانی میانه جدول است. گل کهر برای اینکه از رده ششم جدول پایین نیاید می‌خواهد لیگ را با نتایج خوب تمام کند. تراکتور در بازی رفت با پاکو خمز اسپانیایی یک بر صفر پیروز شد و مطهری هم دنیال دومین بردش با قرمزپوشان تبریزی است.

بازی که ممکن است به دلیل برگزاری دور دوم انتخابات در تبریز بدون تماشاگر برگزار شود، ولی تراکتورخیلی برای سوم شدن تلاش میکند تا در پایان لیگ بالاتر از سپاهانو بعد از استقلال وپرسپولیس قرار بگیرد.

#پرسپولیس #تراکتور #سپاهان 

#لیگ‌برتر

اسامی داوران هفته بیست و هفتم لیگ برتر

شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

🔻شمس آذر - ملوان ساعت ۱۷:۱۵

داور: علی بای کمک ها: رحیم حاجی پور، هیوا بهمنی و امیر شریفی ناظر: نادر جعفری

🔻مس رفسنجان- سپاهان اصفهان ۱۷:۵۰

داور: وحید کاظمی کمک ها: مرتضی یوسف شهریاری، علیرضا ممبینی و علی سام ناظر: حیدر شکور

🔻هوادار - پرسپولیس ساعت ۱۸:۲۰

داور: حسن اکرمی کمک ها: علیرضا مرادی، محمدعلی پورمتقی و کیوان علیمحمدی ناظر: مسعود مرادی

🔻آلومینیوم اراک - صنعت نفت آبادان ساعت ۱۸:۳۰

داور: بیژن حیدری کمک ها: هادی طوسی، وحید سیفی و شبیر بهروزی ناظر: ابوطالب طاهریان

🔻تراکتور - گل گهر سیرجان ساعت ۱۸:۵۰

داور: محمدحسین زاهدی فرد کمک ها:| دانیال باشنده، اسماعیل احمدی و فرهاد امینی ناظر: حسین بطحایی

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

ذوب آهن - پیکان ساعت ۱۸:۱۵

داور: امیر عرب براقی کمک ها: حسن ظهیری، محمدصالح عرب آبادی و حسین امیدی ناظر: البرز حاجی پور

🔻استقلال خوزستان - نساجی مازندران ساعت ۱۹:۳۰

داور: پیام حیدری کمک ها: فرهاد مروجی، فرهاد فرهادپور و یعقوب آشوری ناظر خداداد افشاریان

🔻استقلال تهران - فولاد ساعت ۱۹:۳۰

داور: موعود بنیادی فر کمک ها: علیرضا ایلدروم، محمد عطایی و سعاد وفاپیشه ناظر: اسماعیل صفیری

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین