کد خبر: ۹۰۸۱۴۱
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۰

بیت کوین در نوسان؛ ارز دیجیتال محبوب به کدام سو می‌رود؟

قیمت بیت‌کوین این روز‌ها در نوسان بوده و همچنان به داخل و خارج از منطقه قرمز حرکت می‌کند.
بیت کوین در نوسان؛ ارز دیجیتال محبوب به کدام سو می‌رود؟
آفتاب‌‌نیوز :

قیمت بیت‌کوین این روز‌ها در نوسان بوده و همچنان به داخل و خارج از منطقه قرمز حرکت می‌کند با وجود این نوسانات، تسلط بیت‌کوین البته با تغییرات حاشیه‌ای توانسته است بالای ۵۰ درصد باقی بماند و این تسلط پایدار بالای ۵۰ درصد بر روند کلی ارزش بازار ارز‌های دیجیتال تأثیر گذاشته است.

نرخ تسلط بیت‌کوین بر اساس تحلیلی از داده‌های کوین مارکت کپ نشان داد که در پایان سال گذشته، تسلط بیت‌کوین به زیر ۵۰ درصد کاهش یافت که بیانگر کاهش ارزش بازار بیت‌کوین بود، با این حال، در آغاز سال ۲۰۲۴، ارزش بازار دوباره آستانه ۵۰ درصد را به دست آورد و به افزایش خود ادامه داد. از آخرین داده‌های ثبت شده مشخص شده است که نرخ تسلط بازار بیت‌کوین در ۱۱ ماه مه بیش از ۵۳ درصد بوده است. شایان ذکر است که کوین مارکت کپ داده‌ها را به‌صورت هفتگی محاسبه می‌کند.

بررسی بیشتر داده‌ها نشان می‌دهد که از مجموع ۲.۳ تریلیون دلار سرمایه بازار، بیت‌کوین بیش از ۱.۲ تریلیون دلار آن را تشکیل می‌دهد.

به نقل از کریپتو، از آنجایی که ارز دیجیتال پیشرو به حرکت در چشم‌انداز بی‌ثبات کریپتو‌ها ادامه می‌دهد، تسلط پایدار آن می‌تواند به‌طور بالقوه بر روند کلی سرمایه‌گذاری بازار ارز‌های دیجیتال تاثیر بگذارد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال در حال حاضر ۲.۲۹ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۴۴ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۳.۸۴ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۱۳ درصد افزایش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۹.۸۳ میلیارد دلار است که ۵۶.۶۷ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۶.۲۲ میلیارد دلار است که ۸.۹۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۳.۹۶ میلیارد دلار است که ۹۱.۶۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین