کد خبر: ۹۰۸۳۷۵
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰

امشب؛ آخرین مهلت انتخاب خودرو‌های وارداتی در سامانه یکپارچه

طبق اعلام سامانه یکپارچه عرضه خودرو‌های وارداتی امروز آخرین مهلت انتخاب خودرو‌های وارداتی برای کسانی است که در اسفندماه ۱۴۰۱ ثبت نام کرده بودند.
امشب؛ آخرین مهلت انتخاب خودرو‌های وارداتی در سامانه یکپارچه
آفتاب‌‌نیوز :

طبق اعلام سامانه یکپارچه عرضه خودرو‌های وارداتی امروز (۲۶ اردیبهشت ماه) آخرین مهلت انتخاب خودرو‌های وارداتی برای کسانی است که در اسفندماه ۱۴۰۱ ثبت نام کرده بودند. متقاضیان از ۲۴ اردیبهشت ماه تا ساعت ۲۳:۵۹ امشب فرصت داشتند تا نسبت به انتخاب خودرو از بین ۱۴ خودروی وارداتی اقدام کنند.

امشب؛ آخرین مهلت انتخاب خودرو‌های وارداتی در سامانه یکپارچه

امشب؛ آخرین مهلت انتخاب خودرو‌های وارداتی در سامانه یکپارچه

الف- خودرو‌های دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و… به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام کنند.

ب- خودرو‌های دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

تبصره ۱ - قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و… در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می‌توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰ درصد قیمت علی‌الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام کنند.

تبصره ۲- قیمت قطعی خودرو‌های مذکور پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه خودرو‌های وارداتی حذف می‌شود.

تبصره ۴- کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند در صورت تأخیر در تحویل و… قرارداد‌های مذکور مشمول جرایم مندرج در آئین‌نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۵- تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۶- آن دسته از ثبت‌نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌کنند، در صورت تمایل نسبت به خودرو‌های ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۷- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آئین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهاد‌های ذی‌ربط قرار می‌گیرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین