کد خبر: ۹۰۸۷۲۷
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۸

آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند

رهبر انصارالله یمن تاکید کرد: آمریکایی‌ها با بمب‌هایی که شهرها و غیرنظامیان فلسطینی را هدف قرار می‌دهند، نقش اساسی در تجاوز به غزه دارند.
آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند
آفتاب‌‌نیوز :

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن گفت: آمریکا به ساخت بمب‌های با تخریب بالا در مناطق شهری اهتمام زیادی داشته است، آمریکایی‌ها از ابتدا، سلاح‌های خود را به گونه‌ای ساختند که به صورت جمعی ساکنان یک شهر را از پای درآورد. راهبرد و تاکتیک آمریکا، هدف قرار دادن غیرنظامیان است. آمریکایی‌ها حتی حمله به رفح را نیز طراحی کردند و در این زمینه، از اسرائیل هر حمایتی کردند. آمریکایی‌ها این طرح را ترتیب دادند که گذرگاه «اسرائیل» و شهر رفح را هدف قرار دهند و از ورود کمک‌ها به غزه برای گرسنگی دادن به مردم فلسطین جلوگیری کنند. هزاران خانواده فلسطینی بار‌ها و بار‌ها در شرایط سخت و خطرناک آواره می‌شوند و رنجی را متحمل می‌شوند که دشمن باعث آن است.

او افزود: نیرو‌های اشغالگر در کمین هستند و فلسطینی‌های آواره از رفح را هدف قرار می‌دهند. هر اقدامی که برای اشغال فلسطین و اسکان یهودیان در آنجا انجام می‌شد با سهل انگاری کشور‌های عربی و اسلامی مواجه شد. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که برخی از آن‌ها با سهل‌انگاری و برخی دیگر به دلیل همدستی رخ داده، عدم وجود رویداد‌های مربوط به روز‌های اشغال فلسطین در برنامه‌های درسی مدارس است.

رهبرانصارالله یمن تصریح کرد: جنایات اشغال فلسطین، نسل کشی و بزرگترین فرآیند پاکسازی قومی در قرن بیستم مایه ننگ انگلیس و آمریکاست. شرم بر سازمان ملل به خاطر پذیرش «اسرائیل» به عنوان عضو. آنچه مسلمانان را به فلسطین پیوند می‌دهد این است که فلسطین بخشی از ملت و وجود مقدسات مسلمانان در آن است. آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و کسانی که همراهشان هستند سعی می‌کنند به اعراب بگویند که مسئله فلسطین، مساله ایران است و موضوع آن‌ها نیست، اما اعراب نشان دادند که مساله فلسطین مسئله آنهاست و نقش جمهوری اسلامی ایران نقش حمایتی است.

الحوثی گفت: صهیونیست‌ها اعتقاداتی دارند که شامل جاه‌طلبی برای سرزمین فلسطین و سرزمین‌های عربی است و برای تحقیر و نابودی اعراب تلاش می‌کنند. آمریکایی‌ها همیشه به دنبال این هستند که به برتری «اسرائیل» بر همه کشور‌های منطقه پایبند باشند. غزه امروز ادامه آن چیزی است که از زمان نکبت علیه مردم فلسطین انجام شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین