کد خبر: ۹۰۹۰۴۲
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۳
بشار اسد بیانیه اعراب در حمایت از تعلق جزایر سه‌گانه ایرانی به امارات را امضا کرد!

حمایت سوریه از حق حاکمیت امارات بر جزایر سه‌گانه ایرانی!

سید حسین موسویان دیپلمات پیشین با انتشار پیامی در ایکس به بیانیه کشور‌های عربی که در پایان اجلاس سران اتحادیه عرب در منامه بحرین قرائت شد اشاره کرد.
حمایت سوریه از حق حاکمیت امارات بر جزایر سه‌گانه ایرانی!
آفتاب‌‌نیوز :

سید حسین موسویان نوشت: خبری عبرت آموز! بشار اسد همراه با سایر کشور‌های عربی، بیانیه حمایت از تعلق جزایر سه گانه ایرانی به امارات را امضا کرد!

لازم به ذکر است که سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، بند مربوط به جزایر سه گانه ایرانی واقع در خلیج فارس مندرج در بیانیه سی و سومین نشست سران اتحادیه عرب در بحرین را غیرقابل قبول دانست و آن را محکوم کرد.

ناصر کنعانی پنجشنبه شب در یک موضع گیری رسانه‌ای در این ارتباط اظهار کرد: به دفعات تصریح و تأکید شده است که جزایر سه‌گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک جزء لاینفک و ابدی سرزمینی جمهوری اسلامی ایران بوده و طرح اینگونه ادعا‌های بی‌اساس در این بیانیه مردود است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در عین حال از بند‌های بیانیه پایانی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در نوار غزه استقبال کرد و بر لزوم انسجام و اتحاد بیشتر کشور‌های اسلامی برای متوقف کردن جنایات جنگی رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

حمایت سوریه از حق حاکمیت امارات بر جزایر سه‌گانه ایرانی!

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین