کد خبر: ۹۰۹۰۸۷
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۲

متکی: عزیزی و ذوالنور گزینه‌های امنا و صبح ایران برای ریاست مجلس نیستند

منتخب تهران در مجلس دوازدهم گفت: برخی دوستان شریان و امنا این موضوع را که نامزدی از سوی این جریان‌ها برای ریاست مجلس تعیین شده باشد تکذیب کردند و مجموعه صبح ایران هم مطالبی که به ما گفتند در هیچ جای آن سخنی در رابطه با حمایت‌شان از آقای ذوالنور مطرح نشده است.
متکی: عزیزی و ذوالنور گزینه‌های امنا و صبح ایران برای ریاست مجلس نیستند
آفتاب‌‌نیوز :

منوچهر متکی منتخب تهران در مجلس دوازدهم با اشاره به آخرین وضعیت گزینه‌های ریاست مجلس دوازدهم گفت: قاعدتا انتخابات هیأت رئیسه معمولا پیش از افتتاح هر مجلسی جزء مهم‌ترین موضوعات است.

وی افزود: در این دوره با توجه به اینکه بسیاری از نمایندگان معتقدند باید در رویکرد مجلس یک تحولی صورت بگیرد، نامزد‌های مختلفی برای ریاست مجلس مطرح شده‌اند و در حال حاضر ۳ نامزد در رسانه‌ها و محافل مختلف برای ریاست مجلس مطرح شده‌اند؛ از جمله آقایان قالیباف، ذوالنور و بنده.

متکی تصریح کرد: قاعدتا یک بخش از نگاه به مجلس همین ادامه وضع موجود است یعنی با تحول‌خواهی موافقتی ندارد، باید معلوم شود کدام نگاه در مجلس جدید خودش را نشان می‌دهد.

وی افزود: در انتخابات تهران مشخص شد تحول‌خواهی اساس و مطالبه رأی‌دهندگان است و کسانی که می‌گفتند همین مجلس خوبی است در دور اول در حد انگشتان یک دست کمتر رای آوردند و در دور دوم هم همین اتفاق افتاد.

متکی در ادامه درباره مباحثی که در رسانه‌ها مطرح شده مبنی بر اینکه گزینه ائتلاف امنا ابراهیم عزیزی است و گزینه جبهه صبح ایران ذوالنور است، خاطرنشان کرد: در تماسی که برخی دوستان شریان و امنا با ما داشتند تکذیب کردند این موضوع را که نامزدی از سوی این جریان‌ها برای ریاست مجلس تعیین شده باشد، بنابراین درباره خبری که از دیروز در رسانه‌ها پخش شده باید تردید کرد.

صبح ایران سخنی از حمایت از آقای ذوالنور به ما نگفت

وی افزود: مجموعه صبح ایران و آقای رائفی‌پور هم در حال بررسی هستند و مجموعه مطالبی که به ما گفتند؛ در هیچ جای آن سخنی در رابطه با حمایت‌شان از آقای ذوالنور مطرح نشده است.

متکی عنوان کرد: بنابراین ما باید به این دوستان‌مان وقت بدهیم تا در همین روز‌ها نظرات‌شان را اعلام کنند و فکر می‌کنم اعلام هم خواهند کرد، منتها باید بگویم رئیس مجلس را تشکل‌های بیرون مجلس مشخص نمی‌کنند و نمایندگان در داخل مجلس وی را تعیین می‌کنند.

وی یادآور شد: معتقدم باید فوری مصوبه‌ای را در مجلس نهایی کنیم تا هر کدام از نامزد‌های ریاست مجلس طرح‌ها و برنامه‌های‌شان را مطرح کنند و آرای نمایندگان هم مخفی است و نمایندگان هم بر اساس همین طرح‌ها و برنامه‌ها نظرشان را اعلام خواهند کرد و فشار بر نمایندگان در شأن مجلس نیست.

وی در پایان گفت: بنده فقط برای ریاست مجلس نام‌نویسی کرده و به هیچ کدام از کرسی‌های دیگر هیأت رئیسه مجلس و یا نایب‌رئیسی نگاه نمی‌کنم آن هم به دلیل اینکه از ابتدای ورود با نگاه تغییر رویکرد و تحول وارد عرصه شده‌ام.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین