کد خبر: ۹۰۹۲۴۱
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۴

آنروا: نیمی از مردم غزه مجبورند آواره شوند

کمیسر کل آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل اعلام کرد نیمی از مردم غزه به سبب حملات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در رفح مجبور هستند خانه‌های خود را ترک کرده و آواره شوند.
آنروا: نیمی از مردم غزه مجبورند آواره شوند
آفتاب‌‌نیوز :

«فیلیپ لازارینی» کمیسر کل آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل امروز در نشست خبری مشترک با «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن گفت: مردم غزه در سایه ادامه جنگ و عملیات نظامی در رفح، چاره و گزینه‌ای جز بازگشت به ساختمان‌های تخریب شده پیش روی خود ندارند.

وی تأکید کرد نیمی از مردم غزه به دلیل حملات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در رفح (جنوب نوار غزه) مجبور هستند خانه‌های خود را ترک کرده و آواره شوند.

لازارینی افزود: هیچ مکان امنی نه در شمال و نه در جنوب نوار غزه وجود ندارد که مردم بتوانند آنجا بروند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۸۰ نفر از کارکنان آنروا در غزه کشته شدند، تصریح کرد: ۱۶۰ مرکز وابسته به سازمان ملل هم به طور کلی یا جزئی تخریب شده است.

«ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن نیز در این نشست خبری مشترک گفت: آژانس آنروا از هفتم اکتبر در معرض توطئه‌ای سیاسی قرار دارد و ثابت شد که اتهامات وارده به آن کاملا باطل و بی‌اساس بوده است.

الصفدی ضمن اشاره به اینکه مردم غزه در سایه تشدید حملات در رفح و شمال غزه با فاجعه‌ای بی‌سابقه مواجه هستند، خواستار تحقیقات جامع و شفاف بین‌المللی برای بازخواست و محاکمه مسئولان ارتکاب جنایات جنگی در غزه شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین