کد خبر: ۹۰۹۴۴۳
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۲

مجوز حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس صادر شد

اخبار غیررسمی از صدور مجوز حرفه‌ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر می‌دهد.
مجوز حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس صادر شد
آفتاب‌‌نیوز :

در ماه‌های گذشته تلاش فراوانی برای صدور مجوز حرفه‌ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صورت گرفت و حتی با واگذاری این دو تیم به بخش خصوصی، گام بزرگی در راه حضور آن‌ها در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برداشته شد.

با این وجود، اخباری مبنی بر برخی مشکلات دیگر در راه دریافت مجوز حرفه‌ای سرخابی‌ها شنیده می‌شد تا اینکه امروز اخبار غیررسمی مبنی بر حل موانع موجود در رسانه‌ها منتشر گردید که نشان می‌دهد این دو باشگاه می‌توانند در نخستین دوره رقابت‌های لیگ نخبگان شرکت کنند.

آنگونه که خبرگزاری مهر نوشته است، کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای صبح امروز تصمیم خود در خصوص اعطای مجوز به تیم‌های مختلف در بخش آقایان و بانوان را گرفت که طی آن تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس با برطرف شدن موانع در زمینه مالکیت مشترک توانستند مجوز حرفه‌ای دریافت کنند.

کمیته صدور مجوز حرفه‌ای از طریق سازمان لیگ به باشگاه‌ها در این خصوص اطلاع رسانی کرده است و همزمان نیز نامه‌های مربوطه را به AFC ارسال کرده تا پاسخ آن‌ها را ظرف دو هفته آینده دریافت کرده و مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها قطعی شود؛ بنابراین سرخابی‌های پایتخت مشکلی برای حضور در مسابقات بین‌المللی نظیر لیگ نخبگان و لیگ قهرمانان آسیا ندارند.

البته پیش از این، مصطفی زارعی مدیر کمیته صدور مجوز حرفه‌ای اعلام کرده بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا در تاریخ ۱۰ خرداد ماه، اسامی باشگاه‌هایی که موفق به دریافت مجوز حرفه‌ای می‌شوند را به صورت رسمی اعلام خواهد کرد.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین