کد خبر: ۹۰۹۸۰۲
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۲

حمله اسرائیل به جنین در دومین روز متوالی

ارتش رژیم صهیونیستی در دومین روز متوالی حمله وحشیانه‌ای به شهر و اردوگاه جنین در کرانه باختری آغاز کرده و با ورود نیرو‌های بیشتر این ارتش به جنین، درگیری‌های گسترده در این منطقه ادامه دارد.
حمله اسرائیل به جنین در دومین روز متوالی
آفتاب‌‌نیوز :

منابع فلسطینی صبح امروز از حمله وحشیانه ارتش اشغالگر صهیونیستی به شهر و اردوگاه جنین در دومین روز متوالی خبر دادند.

خبرگزاری فلسطینی وفا در این زمینه گزارش داد که امروز چهارشنبه یکی از جوانان فلسطینی در اردوگاه جنین به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شد تا تعداد زخمی‌ها در حملات اشغالگران به اردوگاه جنین از دیروز به بیش از ۲۰ نفر برسد که حال تعدادی از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

«وسام بکر» رئیس بیمارستان شهید «خلیل سلیمان» اعلام کرد که بعد از تخریب خط آب متصل به این بیمارستان کمبود شدید آب در اینجا وجود دارد و اشغالگران همچنان به تیراندازی در ورودی این بیمارستان ادامه می‌دهند.

به گزارش منابع فلسطینی، ارتش اشغالگر صهیونیستی امروز چهارشنبه همزمان با پرواز‌های مکرر و شدید هواپیما‌های شناسایی رژیم صهیونیستی در آسمان شهر و اردوگاه جنین نیرو‌های اضافی را وارد چند محله شهر جنین و داخل اردوگاه آن کرد.

بر اساس این گزارش‌ها صبح امروز نظامیان صهیونیست با یورش وحشیانه به محله‌های مختلف شهر جنین و اردوگاه جنین ده‌ها منزل را تفتیش و شماری از شهروندان فلسطینی را ربودند و تعداد زیادی از فلسطینی‌ها را مورد آزار و اذیت قرار دادند و به خانه‌های آن‌ها آسیب زدند.

از طرف دیگر بیمارستان دولتی جنین همچنان در محاصره قرار دارد و تک تیرانداز‌های ارتش صهیونیستی در مکان‌های نزدیک به بیمارستان مستقر شده‌اند و مانع ورود تجهیزات پزشکی به داخل بیمارستان می‌شوند.

نیرو‌های اشغالگر صهیونیستی از ساعات اولیه صبح دیروز سه‌شنبه به شهر جنین و اردوگاه آن یورش بردند و با همراهی یگان‌های ویژه ارتش اشغالگر در خیابان‌ها مستقر شدند که منجر به وقوع درگیری‌های گسترده در اطراف اردوگاه جنین شد.

نظامیان صهیونیست در حملات وحشیانه خود به جنین، به تخریب زیرساخت‌ها از جمله اموال عمومی فلسطینی‌ها در خیابان‌ها، غرفه‌های سبزی‌فروشی، مغازه‌ها و خودرو‌های شهروندان و ... ادامه می‌دهند.

اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری که به غزه‌ای دیگر در شمال فلسطین اشغالی شناخته می‌شود، بار دیگر صحنه یورش و جنایات ارتش اشغالگر اسرائیل است؛ نظامیان اسرائیلی از صبح روز گذشته وارد اردوگاه شده‌اند و درگیری‌ها با جوانان فلسطینی همچنان ادامه دارد.

به نوشته وبگاه عرب ۴۸، هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در ادامه یورش نظامیان اسرائیلی به اردوگاه جنین، تاکنون ۸ نفر به شهادت رسیده و ۲۱ تن دیگر زخمی شده‌اند؛ بنابراین گزارش، عمده درگیری‌ها در محله «الهدف» جریان دارد و جوانان فلسطینی با تمام امکانات اندک خود در حال مقاومت هستند. همزمان نظامیان اسرائیلی اطراف بیمارستان «ابن سینا» در جنین را نیز به محاصره در آورده و مانع امدادرسانی کادر پزشکی می‌شوند.

مناطق مختلف کرانه باختری از زمان آغاز جنگ غزه نیز به پا خاسته و روزی نیست که خبری تهاجم جدید یا شهادت یک یا چندین نفر از جوانان فلسطینی مخابره نشود، طبق آمار وزارت بهداشت غزه طی طی ۲۲۸ روز گذشته ۵۱۴ نفر در کرانه باختری به شهادت رسیده‌اند که سهم استان جنین ۱۲۷ شهید است.

همچنین تصاویر و ویدیو‌های منتشر شده از کرانه باختری فلسطین حکایت از آن دارد که ارتش رژیم اسرائیل در یورش امروز خود به اردوگاه جنین اقدام به تخریب زیرساخت‌های اردوگاه جنین با لودر و بولدوزر نظامی کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین