کد خبر: ۹۰۹۹۰۶
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۴

انتقام اسرائیل از تشکیلات خودگردان به دلیل شناسایی فلسطین توسط ۳ کشور اروپایی

به دنبال به رسمیت شناخته شدن کشور مستقل فلسطین از سوی سه کشور اروپایی، رژیم صهیونیستی اقدامات انتقام آمیزی را علیه تشکیلات خودگردان فلسطین آغاز کرده است.
انتقام اسرائیل از تشکیلات خودگردان به دلیل شناسایی فلسطین توسط ۳ کشور اروپایی
آفتاب‌‌نیوز :

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد «یواو گالانت» وزیر جنگ این رژیم تأکید کرده است که لغو قانون قطع ارتباط کامل با شمال کرانه باختری را اعلام می‌کند.

گالانت در این باره گفت: سلطه یهودیان بر کرانه باختری، باعث تضمین امنیت برای اسرائیل خواهد شد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، همچنین لغو دستورات سابق مبنی بر تخلیه سه شهرک صهیونیست نشین در شمال کرانه باختری را اعلام کرد.

در همین راستا، «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی نیز از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم خواست در واکنش به تصمیم نروژ، اسپانیا و ایرلند برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین، فورا اقدامات انتقام آمیزی را علیه تشکیلات خودگران انجام دهد.

اسموتریچ همچنین خواستار برگزاری نشست فوری شورای برنامه ریزی عمرانی در کرانه باختری با هدف تصویب ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای شهرک نشینان صهیونیست در منطقه موسوم به E ۱ شد.

وزیر دارایی رژیم اشغالگر در ادامه درخواست کرد کابینه این رژیم در جلسه فردا پنج شنبه به ازای هر کشوری که کشور مستقل فلسطین را به رسمیت می‌شناسد، یک شهرک صهیونیست نشین ایجاد شود.

وی همچنین از اداره امور عمرانی این رژیم خواست یک طرح استراتژیک با هدف برنامه ریزی جهت ساخت سه شهرک صهیونیست نشین را تهیه تا در جلسه مذکور آن را تصویب کند.

اسموتریچ تأکید کرد که درخواست لغو دائمی مجوز تردد شخصیت‌ها و مسئولان عالی رتبه تشکیلات خودگران از کلیه گذرگاه‌ها و همچنین محکومیت آن‌ها و اعضای خانواده هایشان به مجازات مالی را مطرح خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، دولت‌های نروژ، اسپانیا و ایرلند اعلام کردند کشور فلسطین را ۲۸ مه (هشتم خرداد) به رسمیت خواهند شناخت.

روزنامه ال پائیس در این باره نوشت: بر اساس گزارش‌های رسانه‌های مختلف، دولت‌های اسپانیا، نروژ و ایرلند امروز چهارشنبه، تاریخی را که در آن کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسند، اعلام کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین