کد خبر: ۹۰۹۹۴۴
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۲

در دیدار مخبر و وزیر خارجه مصر چه گذشت؟

سرپرست ریاست جمهوری در دیدار وزیر امور خارجه مصر گفت: احیای روابط و توسعه و تعمیق تعاملات بین ایران و مصر به ویژه در بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با قوت استمرار خواهد یافت.
در دیدار مخبر و وزیر خارجه مصر چه گذشت؟
آفتاب‌‌نیوز :

سامح الشکری وزیر امور خارجه مصر روز چهارشنبه دوم خرداد ۱۴۰۳ در حاشیه مراسم ادای احترام سران و مقامات کشور‌های خارجی به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه فقید کشورمان با محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری دیدار و ضایعه فقدان این دو مقام عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت.

سرپرست ریاست جمهوری در این دیدار ضمن تشکر از ابراز مودت و همدردی دولت و ملت مصر با دولت و ملت ایران گفت: ما شخصیت‌هایی بزرگ، پرتلاش، دلسوز و کارآمد را از دست دادیم و فقدان آن‌ها ضایعه‌ای تلخ برای ملت ایران است، اما با وفاق و همدلی از این روز‌های سخت عبور خواهیم کرد.

مخبر با اشاره به تلاش‌های رئیسی و حسین امیرعبداللهیان در ایجاد انسجام و وحدت میان امت اسلامی حول محور فلسطیناظهار داشت: تلاش‌های این دو شخصیت بزرگ در حمایت از فلسطین و رساندن پیام مردم مظلوم غزه به گوش جهانیان، از یاد‌ها نخواهد رفت.

سرپرست ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه تاریخی و تمدنی و علاقه دو ملت ایران و مصر به یکدیگر تصریح کرد: احیای روابط و توسعه و تعمیق تعاملات میان دو کشور به‌ویژه در بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با قوت استمرار خواهد یافت.

سماح الشکری نیز که به عنوان اولین وزیر امور خارجه مصر بعداز انقلاب اسلامی در ایران حضور یافت، در این دیدار ضمن ابراز تأسف عمیق از این ضایعه تاسف‌بار و همدردی با دولت و مردم ایران گفت: دوست داشتیم در شرایطی بهتر به ایران سفر کنیم، اما اکنون حامل پیام تسلیت و تعزیت آقای عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور و آقای احمد الطیب شیخ الازهر در پی این ضایعه تلخ به دولت و ملت ایران هستیم.

وی ضمن تجلیل از نقش برجسته شهید رئیسی و شهید امیرعبداللهیان در تعامل و همگرایی میان کشور‌های اسلامی، بر علاقمندی کشورش برای توسعه و تقویت روابط با ایران تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران نظامی ریشه‌دار و دارای ارکان مستحکم است، اطمینان داریم به‌رغم این اتفاق ناگوار از این برهه حساس نیز عبور خواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین